Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, Kahramanmaraş merkezli depremler öncesinde geleneksel hale getirdiği ziyaretlerine devam ediyor.

Her sabah en az bir okulu ziyaret eden Kahraman, bu kez Onikişubat Süha Erler Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti.

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ KAHRAMAN, SÜHA ERLER LİSESİ'NDE ÖĞRENCİLERE İLHAM VERDİ

İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman'ın Süha Erler Anadolu Lisesi'ni ziyareti, okul yönetimi, öğrenciler ve diğer yetkililerle bir araya gelerek önemli mesajlar verildiği anlamlı bir etkinlik oldu.

Kahraman'ın ziyaretine Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü, Ramazan Sertpolat ve Onikişubat ilçe Millî Eğitim Şube Müdürü Dilek Konuş da eşlik etti.

BAŞARIYA İLHAM: TEKNOLOJİ DEVİ APPLE'IN GÜVENLİK AÇIĞINI YAKALAYAN ÖĞRENCİYE VURGU

Okul Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı, ziyaretin başlamasının ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla birlikte açıklama yaptı.

yusuf-kahraman-suha-erler

Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen ise açılış konuşmasında özellikle bu okulda okuyan, teknoloji devi Apple'ın bazı uygulamalarında güvenlik açığını yakalayan öğrenci Yiğit Can Yılmaz'ı anarak gençlere başarılar diledi. Gökşen, "Sizler de onun gibi başarılı olabilirsiniz, hepinizden aynı başarı ve iyi bir insan olmanızı bekliyoruz. Yeni eğitim-öğretim yılınızın başarılı geçmesini diliyorum" dedi.

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ KAHRAMAN'DAN ÖĞRENCİLERE HAYAT DERSİ

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, öğrencilere yönelik samimi bir konuşma yaparak, "Sevgili yavrularım, biz sizleri önemsedik, değer verdik ve bu sabah misafiriniz olduk. Sizlerle 15 dakika bir hayat dersi yaparak haftaya böyle başlayalım istedik. Bazı tecrübenin içerisinde öyle gizli cümleler vardır ki o cümleyi alırsınız, sizin hayat felsefeniz olur gider. Oradan hayata farklı bakarsınız, biz de bu anlamda bir öğrencimiz, bir yavrumuz kendisine bir yol açarda hayata farklı bakarsa düşüncesiyle buradayız" dedi.

Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulu LGS’de zirvede Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulu LGS’de zirvede

KAHRAMAN: "HAYATIN MERKEZİNDE SİZ VARSINIZ"

Kahraman, konuşmasının devamında, şehrin tarihi geçmişi ve deprem sonrası yaşananları hatırlatarak, "Bu şehir kurtuluş savaşında önderlik etmiş ve kendi kendini kurtarmış bir şehirdir. Tıpkı 6 Şubatta karşılaştığımız büyük problemlere çözüm üretildiği gibi. O felaketi hep beraber yaşadık, Allah bu şehre bu güzel ülkemize bir daha böyle felaketi yaşatmasın. Bitmek bilmeyen 103 saniye, ama sonrasında yine yeniden hayata tutunuyoruz travmalarımızı hep beraber atlatıyoruz. Çünkü hayat devam ediyor" diye konuştu.

OKULLARIN ROLÜ VE ÖĞRENCİLERE VERİLEN DEĞER

Kahraman, deprem anından itibaren okulların ve kurumların önemli bir rol üstlendiğini belirterek, "Okul ve kurumlarımız, deprem anında birçok insan için barınak oldu. İnsanların çoğu okullarımıza koşturup geldiler. Eğitim ve öğretimin hayatın nasıl merkezinde olduğunu gördük. Bu insani görevimiz içinde hem barınma, hem yemek dağıtımı, hem temizlik ihtiyacının giderilmesi, hem de destek verip bu travmaları atlatma adına çok önemli bir fonksiyon üstlendi. Sonrasında da okullarımızı açtık ki eğitim-öğretim başlasın ve hayat normale dönsün. Ülkenin geleceği eğitim-öğretime göre şekilleniyor. Bunları niçin anlatıyorum? Hayatın merkezinde siz varsınız da onun için anlatıyorum" şeklinde konuştu.

ÖĞRENCİLERE YÖNELİK MOTİVASYON VE SORUMLULUK VURGUSU

Kahraman, yeni eğitim-öğretim yılına dikkat çekerek, geçen zaman içerisinde kaybettikleri arkadaşlarına ve sevdiklerine değindi. Öğrencilere hitaben, "Sizleri akademik bilgilerle yetiştirirken aynı zamanda iyi bir insan olarak yetiştirmek istiyoruz ve bizim eserimiz sizler olacaksınız. Öğretmenler olarak tek gurur duyacağımız varlıklar sizlersiniz, anneleriniz, babalarınız, sizleri bize emanet etti ve bizde bu emanete en güzel şekilde sahip çıkmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Editör: İsa Aslantaş