Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu ve AFAD Başkanı Okay Memiş, şehirde devam eden çalışmaları sahada denetlemek amacıyla bir araya geldi.

6 Şubat tarihinde yaşanan depremin ardından bölgedeki iyileştirme ve yeniden yapılandırma çabalarını yakından takip eden heyet, Pazarcık, Türkoğlu, Afşin, Elbistan ve Göksun ilçelerini ziyaret ederek durum değerlendirmesi yaptı.

bakan-baskan-ziyaretler

PAZARCIK'DAN BAŞLAYAN İNCELEMELER

Heyetin ziyaretleri, depremin merkez üssü olan Pazarcık ilçesinde başladı. Kaymakamlık ve esnaf ziyaretleriyle başlayan program, yerel yönetimlerin ve esnafın ihtiyaçları hakkında bilgi sahibi olmayı amaçladı.

TÜRKOĞLU'DA ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALINDI

Türkoğlu ilçesine geçen heyet, burada Türkoğlu Kaymakamlığı'nı ziyaret etti. İlçede yürütülen iyileştirme faaliyetleri hakkında ayrıntılı bilgi alan heyet, aynı zamanda Kadıoğluçiftliği Mahallesi'nde devam eden köy evlerinin inşaat sürecini de gözlemledi. 

baskan-bakan-ziyareti-deprem-hakkinda-bilgiler

AFŞİN, ELBİSTAN VE GÖKSUN'DA DURUM DEĞERLENDİRMESİ

Türkoğlu programının ardından heyet, sırasıyla Afşin, Elbistan ve Göksun ilçelerine geçti. Kaymakamlıkları ziyaret ederek ilçelerdeki son duruma ilişkin güncel bilgileri aldı.

Vahit Kirişçi tek tek açıkladı! Kahramanmaraş'a önemli yatırımlar, düğmeye basıldı Vahit Kirişçi tek tek açıkladı! Kahramanmaraş'a önemli yatırımlar, düğmeye basıldı

Bu ziyaretlerle yerel yönetimlerin çabaları ve halkın ihtiyaçları doğrultusunda alınan tedbirler değerlendirildi.

GÜÇLÜ BİR KAHRAMANMARAŞ İÇİN BİRLİKTE ÇABA

İncelemelerin ardından yapılan açıklamada Başkan Güngör, İçişleri Bakan Yardımcısı Karaloğlu ve AFAD Başkanı Memiş ile birlikte Afet Koordinasyon Merkezi'nde bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirtti. Heyet olarak, şehrin farklı ilçelerindeki çalışmaları yerinde inceleyerek doğrudan bilgi aldıklarını ifade etti.

Güngör, "Sahada etkili ve titiz bir şekilde yürütülen çalışmaları görmekten memnuniyet duyduk. Tüm kurumlarımız, şehrimizi daha güçlü ve dayanıklı hale getirme amacıyla yoğun çaba sarf ediyor. Bu gayretler sonucunda Kahramanmaraş'ı daha da güçlü bir şekilde ayağa kaldıracağımıza inanıyorum. Şehrimiz için emek veren herkese teşekkür ediyoruz" dedi.