Akciğer hastası kadın, “Nefesinizin kıymetini bilin”

Akciğer hastası kadın, “Nefesinizin kıymetini bilin” Kahramanmaraş’ta sigara ve maske denetimi. Maske bahanelerine bir yenisi daha eklendi ‘çerez’

Akciğer hastası kadın, “Nefesinizin kıymetini bilin”

Kahramanmaraş Valiliği tarafından korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında kamuya açık alanlarda sigara yasağının getirilmesiyle denetimler artırıldı.
Alınan yeni kararlar çerçevesinde polis ekipleri tarafından kent genelinde maske ve sigara denetimi yapıldı. 
Ekip otolarından anonslarla anlık yapılan uyarılar rağmen kurallara uymayan kişiler hakkında yasal işlem yapıldı.
Trabzon Caddesi üzerinde denetimlerde bulunan polis ekipleri, maske kullanımının dışında kamusal alanda sigara yasağına uymayan kişilere uyarılarda bulundu. Denetimler sırasında doğru maske kullanımının önüne geçen sigara ile birlikte çerez yiyen insanlara da ikazlarda bulundu.
Vatandaşlarla birlikte işyerlerini de tek tek inceleyen polis ekipleri, doğru maske takmayan çalışanları da uyararak, maske kullanımının önemine dikkat çekti.
Denetimlere şahit olan ve akciğer hastalığı nedeniyle yüzünü 4 maskeyle kapatan kadın, “Bu dönem birlik ve beraberlik dönemi. Bu dönemde hep beraber kurallara uyarak, ancak atlatabiliriz. Ben bir akciğer hastası olarak şunu söylüyorum, lütfen nefesinizin kıymetini bilin. 2 kere akciğer ameliyatı geçirdim. Nefes almak o kadar çok değerli ki, başka hiçbir şey söyleyemiyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner73