banner77

Arsan Kavşağı’nda verilen tarih yine tutmadı!

Arsan Kavşağı’nda verilen tarih yine tutmadı!

Kahramanmaraş’ta 18 Aralık 2017 tarihinde ihalesi yapılan 31 Mart 2021 tarihinde ise bitmesi planlanan Arsan Kavşağı’nda halen çalışmaların devam ettiği ve yarım olduğu yüksek çözünürlüklü drone’lar tarafından kayda alındı! 06 Haziran 2020 tarihinde yer temini yapılan kavşağın 5.kez verilen tarihte bitmemesi ise vatandaşı yine çileden çıkarıyor!

Furkan Tuğrul Özel haberine göre şehrin doğusu ile batısını güneyden birbirine bağlayan Gaziantep ve Kayseri yolu üzerinde yer alan 6 Haziran 2020 tarihinde Arsan Kavşağı Alt Geçiti için yer teslimi yapılmış yine aynı yıl içerisinde 6 aylık projenin tamamlanması ve yüklenici firma tarafından teslim edilmesi beklenirken, yol yapım çalışmasının henüz bitmemiş olması Kahramanmaraş kamuoyunu ve vatandaşları çileden çıkardı. Şehrin en önemli ana arterlerinden birisi olan Arsan Kavşağı, özellikle mesai bitim saatlerinde trafiğin durmasına yol açıyor. Çalışmanın bir an önce bitip, kavşağın tekrardan kullanıma açılması beklenirken taahhüt edilen tarihte yine bitirilememiş olması Kahramanmaraş’ta adeta şok etkisi yarattı.

2017 yılında ihalesi yapılan ancak kemer sıkma politikalarından nasibini alan Arsan Kavşağı Alt Geçit projesi Mart 2021 yılında bitmesi planlanmıştı. Fakat belirlenen tarihte kavşak teslim edilmediği, bir sonraki teslim tarihi olan 31 Aralık 2021 tarihinde de çalışmalar henüz tamamlanmadığı gibi görünene göre yarısı ancak tamamlanabilmiş durumda. Özellikle mesai bitim saatlerinde trafik durma noktasına gelip vatandaşları çileden çıkarırken, Necip Fazıl Kısakürek Şehir Hastanesi’ne giden yol olması sebebiyle acil durumda yaşanacak yol tıkanıklığı sebebiyle endişeye sebep veriyor!

Bu kez de Yetkililere soruyoruz Sizce ne zaman biter ?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67