Balcıoğlu’nun söylemi boşa çıktı

Kahramanmaraş Ticaret Sanayi Odasında 27 yıldır Meclis, Oda Başkanlığı ve Başkanvekilliği görevlerinde bulunan mevcut Başkan Şahin Balcıoğlu’nun Dondurma Festivali yapacakları söylemi boşa çıktı. Kentte heyecan oluşturacak projeleri neden görmezden geldiği de merak konusu oldu.

Balcıoğlu’nun söylemi boşa çıktı

Kahramanmaraş Ticaret Sanayi Odasında bir türlü istenilen performansı sağlayamayan Mevcut Başkan Şahin Balcıoğlu, seçim yatırımı olarak ortaya koyduğu bir projeyi daha gerçekleştirememenin hayal kırıklığını yaşattı.

Tam 27 yıldır oda bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan ve KMTSO’nun iftar yemeğini adaylık şovuna çevirerek 4 yıl daha başkan olmayı isteyen Balcıoğlu, iftarda yaptığı konuşmada 27-28 Mayıs tarihleri arasında Dondurma festivalinin olacağı müjdesini vermişti.

Adaylığını açıkladığı konuşmasında kendinden emin bir şekilde festivali deklare eden Başkan Balcıoğlu’nun o günden itibaren festival eylemini hem hayata geçirmediği, hem de Sanayi Odasının günden güne düşen performansının geriye gitmesinin önüne geçemediği görüldü.

Yaklaşık 2 yıldır tam anlamıyla trafiğe açılmayan Ticaret ve Sanayi Odasının hemen önündeki Arsan köprülü kavşak inşaatını dile getirmekten imtina eden Başkan Balcıoğlu’nun, adaylığını açıklamasının ardından cesaretini toplayıp hava alanıyla ilgili Devlet Hava Meydanları yetkililerini yalancılıkla suçlayıp, devlet hava meydanlarının söylemleriyle açıklama yapan milletvekillerine de üstü kapalı göndermede bulunmuştu. Balcıoğlu’nun bu hamlesi seçim yatırımı olarak görüldü.

Kahramanmaraş’ta tüccarları görmezden gelip sanayicilerin başkanı olan Balcıoğlu’yla ilgili üyeleri ise ateş püskürtmeye devam ediyor. Üyeler; “Artık yetmez mi? O koltuk kimsenin babasının malı değil. Burnunun dibindeki kavşak inşaatını görmezden gelip her hafta odaya gitmek için etrafını dolaşan Başkan Balcıoğlu’nun seçim yaklaşırken havaalanıyla ilgili şovunu kabul etmiyoruz.

Bu şehirde oda üye sayısının ¾’ünü oluşturan Ticarethane sahiplerinin hiçbir sözü olmayışı, başkanın ticaretçilerin sorunlarına yönelik tek bir adım atmayışını esefle karşılıyoruz. En son kentte bir heyecan oluşturacak dondurma festivaliyle ilgili sözünün arkasında durmayışını da kınıyoruz.

Aynı başkan tekstil fuarı olsa, odanın tüm imkanlarını kullanır. İş,  kentin esnafına ve kent halkına dayanacak bir projeye gelse, görmezden geldiğine de hep birlikte şahit oluyoruz. Biri çıksın KMTSO Başkanının kente ve odaya ne gibi hizmeti olduğunu, odaya nasıl bir katkı sunduğunu açıklasın. Açıklayamazlar çünkü yok.

O koltuğun o kadar bırakılmaz bir koltuk olmaması gerektiğini Sayın Balcıoğlu’nun da bilmesi lazım. 27 yıldır odadaki görevlerden istediğini yapamayan biri 4 yılda ne yapabilir. Kahramanmaraş’ta o koltuğu dolduracak kimse yokmudur ki; Sayın Balcıoğlu ısrarla istiyor. Balcıoğlu’nun tekrar aday olması bu memleketin sahipsizliğini gösteriyor.” Diyerek tepki gösterdiler.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2022, 18:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner67