Bu Kulvarda işler şansa bırakılmadı! Kulvar İnşaattan sıra dışı proje: Postmodern Maraş

Kahramanmaraş’ta sıra dışı projelerle gündeme gelen Kulvar İnşaat, Dulkadiroğlu Külliyesi yolunda inşası hızla yükselen PostModern Maraş’ta inşaat sektörünün temsilcilerini misafir etti.

Kulvar İnşaat Doğukent Yolunda sıra dışı projelerine bir yenisini daha ekledi. Uzun süre proje çalışmaları yapılan ve kaliteli yaşam alanları oluşturulan projenin yılsonunda bitirilmesi hedefleniyor.

İnşaat sektörünün aranan isimlerinden Yunus Emre Kaçamaz, Furkan Arpacıoğlu ve Numan Aydoğan iş ortaklığıyla yükselen, teknolojinin son ürünlerinin kullanıldığı Postmodern Maraş’ın geçtiğimiz ay içerisinde temelleri atılmıştı. Sektör temsilcilerini yeni yapılan inşaatlarında misafir eden Kulvar İnşaat ortaklarından İşadamı Yunus Emre Kaçamaz; “Postmodern maraş sıra dışı bir proje. Burada 2+1-3+1 26 adet dairemiz 10 adet de işyerimiz var. Malzeme kullanımında projelendirmede farklı seçenekler ve farklı düşünceler yansıttık. Kaliteli ve daha yaşanabilir bir alan oluşturmaya çalıştık. Yılsonu itibariyle bitirmeyi hedefliyoruz.” Dedi.

Yaptıkları projelerin yer seçiminin de çok önemli olduğuna vurgu yapan Kaçamaz şöyle konuştu; “Lokasyon olarak ana yollara yakın olması, konut almada belirleyici bir faktördür. Postmodern Maraş Dulkadiroğlu Belediye Külliyesi yolunda, Dulkadiroğlu Kaymakamlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüklerine çok yakın bir alandadır. İş yerlerinin hareketli olacağı, dairelerinin hiçbir cephenin kapanmadığı ve ses ile gürültünün çok az olacağı seçkin bir alanda inşaatımız hızla yükseliyor”

Ekonomik sıkıntının inşaat sektörüne yansımasıyla ilgili de konuşan İşadamı Kaçamaz; “Enflasyonist bir dönek yaşıyoruz, yaşanan bu döneminde malzemelerin fiyatlarının sürekli artmasına neden oluyor. Enerjinin bu kadar çok kullanıldığı ve enerji açığının da iyice hissedildiği günümüzde, Çimentodan betona, Demire fiyatlar sürekli artıyor, inşaat yapımında 150 kalem ürün kullanıyoruz, bu artışlara artık yetişemiyoruz. Nerede sonlanacağını ve nerede duracağını da bilmiyoruz. 2+1-3+1 dairelerin fiyatlarında çok ciddi artışlar oluştu.” Dedi.

Konuşmaların ardından yemekli toplantı edilen dua ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2022, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER