Bu levha Kahramanmaraş'ta işe yaramıyor mu?

Kahramanmaraş'ta "Duraklamak ve Park Etmek Yasaktır" levhasının bulunduğu bütün bölgelerde hem birinci hem de ikinci sıraya araç park eden vatandaşlar trafiğin akışını olumsuz etkiliyor.

Bu levha Kahramanmaraş'ta işe yaramıyor mu?

Kahramanmaraş'ta otomobil sayısı her geçen gün artarken, alternatif güzergahların geçmiş yıllarda oluşturulmaması nedeniyle kentte trafik sorunu kendini hissettirmeye başladı. 

Maraş Pusula Haber ekibimize konuyla ilgili olarak şikayetlerde bulunan vatandaşlar, trafiğin akıcı olması gereken noktalara bırakılan "Duraklamak ve Park Etmek Yasaktır" levhasının olduğu bölgelerde kurallara uyulmamasından dert yandı. 

Özellikle Ulu Cami karşısındaki kaldırıma boydan boya park eden sürücüler gündüz getirdikleri araçlarını, akşam saatlerinde alıyor. Mehmet Akif Ersoy Kültür merkezi kavşağında geniş olan yol, Ulu Cami virajına gelindiğinde daralıyor ve 2 şeride düşüyor. Daralan kısımda ise boydan boya hem park etmenin hem de duraklamanın yasak olduğunu belirten bir levha bulunuyor. 

Hatta yolun en dar kısmı ise ışıklara yakın bölümde bulunuyor ve buraya levhaya aldırış etmeyen sürücüler park etmesin diye plastik dubalar bile monte edilmiş ancak sürücüler dubaları ezip yine de araçlarını park ediyor. Aynı bölgede yaya geçidinin bulunması, yer altı çarşısına girmek isteyenler veya karşıya geçip kapalı çarşıya gitmek isteyenlerinde kısa süreli duraklama yapıp, yolcu indirip bindirmesiyle trafiğin akışı zaman zaman sadece tek şeritten sağlanıyor. Duraklama yapan sürücülere, arkadan gelenler korna çalıp tepki gösterse de, bir çok kişi bu duruma aldırış etmiyor. 

Kent merkezinde ise alternatif park alanı olan belediye işletmesindeki Milli İrade, Arasa, Kültür Park otoparkları bulunuyor. Özellikle Milli İrade ve Arasa'da gün içerisinde belediye levhalarında paylaşılan verilere göre 200'er araçlık boş bulunuyor. Bunların yanı sıra Borsa Caddesinde ve İş Bank arkasında iki ayrı özel otopark bulunuyor. Ancak park yasak levhası bulunan yerlerde polis gelip ceza yazmadığı sürece, ücretsiz olduğu için vatanlar buraları tercih ediyor.  

Aynı hatalı park sorunu Şelale Park yanındaki sokakta yaşanıyor. Yolun sadece sağ tarafına park etmek serbest, sol taraf ise yasak olsa da vatandaşlar yine gün boyu yasak olan yere de araçlarını park ediyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner67