banner77

İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu sokak hayvanları besledi!

KAHRAMANMARAŞ İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, polisler ve hayvan severlerle sokak hayvanlarını besledi.

İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu sokak hayvanları besledi!

Cebeloğlu, kış aylarında sokak hayvanlarına sahip çıkılması gerektiğini söyledi.
Kar yağması ve havaların soğumasıyla birlikte hayvanların yiyecek bulmakta zorlanması nedeniyle Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, pazar gününü sokak hayvanlarına ayırdı. Asayiş Şube Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvan Hakları Büro Amirliği ekipleri ve hayvan severlerle birlikte sokak hayvanlarının en çok bulunduğu Hasancıklı, Necip Fazıl Şehir Hastanesi karşısı ile Gaziantep-Kahramanmaraş Karayolu üzerindeki polis noktalarına giden Salim Cebeloğlu, hayvanları elleriyle besledi. Hayvanları seven ve onlarla eğlenceli zamanlar geçiren Cebeloğlu'na eşlik eden bir veteriner de hayvanları sağlık açısından kontrol etti.


Hayvanların, Allah'ın dilsiz kulları olduğunu ve insanlar gibi onların da yaşama hakkı olduğunu belirten İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, herkesi sokak hayvanlarına karşı duyarlı olmaya davet etti. Kentte hayvanlara yönelik ihlallerde emniyetin ilgili biriminin hemen harekete geçip gerekli adli ve idari süreci başlattığını kaydeden Cebeloğlu, şöyle devam etti:
"Çok şükür Kahramanmaraş'ta da bu noktada duyarlılığı hızla artmakta. Çok küçük bireysel hadiseler dışında çok sık hayvan haklarıyla ilgili sorunlar intikal etmiyor. İntikal ettiğinde de bu amaçla Asayiş Şube Müdürlüğü uhdesinde oluşturulmuş Çevre, Doğa ve Hayvan Hakları Büro Amirliğimiz hem ilgili mercilere intikal ettiriyorlar hem de gerekli idari cezaları uyguluyorlar. Bu çalışmalarımız devam edecek. Özellikle kış aylarında bu hayvanlarımızın beslenme ihtiyaçları da artmakta. Bu nedenle bunların hem sağlıklarını kontrol etmek hem de aç kalmamalarını sağlamakla her insan yükümlüdür. Çünkü dünyamızı güzelleştiren, birçoğumuza, çocuklarımıza arkadaşlık eden varlıklardır. Dolayısıyla sokakta, doğal ortamları içerisinde yaşayan hayvanlarımızı özellikle kış aylarında unutmamız gerekiyor. Bu faaliyetlerimiz belirli aralıklarla devam edecek. Ayrıca ilimizde hayvan haklarıyla ilgili de sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte çalışıyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67