KAHRAMANMARAŞ İSTANBUL’A TAŞINIYOR

Kahramanmaraş’ın İstanbul’daki en büyük lobisini oluşturan Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu, kentin tanıtımına büyük değer katacak “Kahramanmaraş Tanıtım Günlerine” hazırlanıyor. Tüm tarihi, turistik ve yöresel ürünleri ile İstanbul’a taşınacak olan Kahramanmaraş 23-26 Haziran tarihleri arasında Yeni Kapı’da misafirlerini bekleyecek.

KAHRAMANMARAŞ İSTANBUL’A TAŞINIYOR

Nüfus yoğunluğu açısından dünyanın sayılı şehirlerinden biri olan İstanbul’da yapılan bu etkinliğe 1 milyon ile 2 milyon arasında ziyaretçi trafiğinin gelmesi bekleniyor. Kentin yöresel ürünlerinin süsleyeceği Yeni Kapı Kahramanmaraş açısından ilk defa tarihi bir ana şahitlik yapacak.

Kahramanmaraş’ın tanıtımında önemli rol alacak etkinlikle ilgili açıklama yapan MARAŞFED Başkanı Uğur Yinanç “İstanbul’da yaşayan diğer illerin tanıtım günleri uzun zamandır bu alanda yapılıyor. Kahramanmaraş Tanıtım Günleri Yenikapı da ilk defa yapılacak. İstanbul Büyükşehir Belediyemizden gerekli izin yazılarını alıp, Sayın Bakanımızın uygun görmesi, Sayın Valimizin izni ve İl Kültür Müdürlüğümüzden alınan Kurul Kararı ile 23-26 Haziran tarihlerinde inşallah Kahraman Şehrimizi en güzel bir şekilde tanıtmak, Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, İl Kültür Müdürlüğümüz,  İlçe Belediyelerimiz, Üniversitelerimiz, Ticaret odası, Ticaret Borsası, Esnaf Odaları Birliği gibi tüm kurumlarımız ile orda olmayı arzu ediyor, onların gücünü yanımızda görmek istiyoruz.” Dedi.

İLİMİZİN GÜZELLİKLERİNİ MİSAFİRLERE SUNACAĞIZ

İstanbul’da 100 bin üzerinde Kahramanmaraşlının yaşadığını hatırlatan Başkan Yinanç şöyle konuştu; “İstanbul’da yaşayan hemşerilerimizin bir araya gelip yüzünün gülmesini, Kahramanmaraş’tan gelen kurum ve kuruluşlar ile farklı kültürlere sahip 80 Vilayetin insanları ve yabancı turistlerle buluşturup kültür etkileşiminde bulunmalarını sağlamak istiyoruz. Bunun yanında fuar süresince ziyarete gelenlerin Tarih, Kültür, Sanat ve Saray Mutfağından bir birinden lezzetli örnekler bulacakları bir organizasyon olmasını planlıyoruz.”

İSTİKLALDEN İSTİKBALE KAHRAMANMARAŞ

İstiklalden İstikbale sloganı ile Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin Kahramanmaraş’ta atıldığına da vurgu yapmak istediklerini söyleyen Maraşfed Başkanı Yinanç, “bu temayı her yerde kullanacağız. İstanbul ile Kahramanmaraş arasında köprü vazifesini yapacağız. Şiirlerimizle, deyişlerimizle, tarihi ve manevi değerlerimizle 16 milyon insanın yaşadığı İstanbul’a,  Kahramanmaraş’ı hep beraber tanıtacağız inşallah” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER