banner77

Kahramanmaraş'ta besi ahırlarının çatısı çöktü! Hayvanlar telef oldu!

Kahramanmaraş'ta besi ahırlarının çatısı çöktü! Hayvanlar telef oldu!

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde etkili olan kar yağışı sonrası birçok besi ahırının çatısı çökmesi sonucu hayvanlar telef olurken, büyük çapta maddi hasar oluştu. 
Türkoğlu İlçesine bağlı Şekeroba ve Beyoğlu Mahallesinde yoğun kar yağışı sonrası çöken besi ahırları çatıları 20 büyükbaş, 25 küçükbaş hayvanın telef olmasına neden oldu. 
Bölgede yaşananlar hakkında açıklama yapan Şekeroba Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Bilal Nadir Demir, “52 yaşındayım hayatımda böyle bir şey görmedim. 50 ortaklı bir işlememiz var. Ortaklarımızla yapılmış bir yer burası. Şuanda bizim burada 6 milyon civarında hasarımız var. Doğal afetten dolayı hasar oluştu. Devletimiz sosyal bir devlet olup, güvencemiz sonsuz. Cumhurbaşkanımızın, bakanımızın bu konuda bize desteklerini bekliyoruz. Yöremizin birçok işletmesinde hem hayvan kaybı, hem maddi hasar çok fazla, afet bölgesi ilan edilmesini istiyoruz. Yöremiz çok yoğun kar yağışı altında kaldı. Zararlarımızın karşılanacağını ümit ediyoruz. Allah devletimize zarar vermesin. Şekeroba ve Beyoğlu Mahallesinde toplamda 20 civarında büyükbaş, 20-25 civarında küçükbaş hayvan telef oldu. Bunlar damızlık hayvanlardı” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67