banner77

Kahramanmaraş'ta geçici esnaf çarşıları için kuralar çekildi

6 Şubat'ta art arda gerçekleşen depremler Türkiye'nin kalbini yaktı.

Büyük depremden en çok etkilenen şehirlerden biri de Kahramanmaraş oldu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen kura çekimine Dulkadiroğlu Kaymakamı Fatih Çelikkaya da katıldı.

Çelikkaya, yaptığı konuşmada, bir aydan fazla süredir depremle mücadele ettiklerini söyledi.

"Esnaflarımızı rahatlatmak için çalışma başlattık"

Devlet olarak yaraları sarmanın görevleri olduğunu ifade eden Çelikkaya, "Bizler de bu anlamda en azından iş yerleri yıkılan, ağır hasar alan esnafımızı bir nebze de olsa rahatlatmak için böyle bir çalışma başlattık. Çok değerli esnaflarımız için güzel ve düzenli bir toplantı yaptık, toplamda 242 esnaf başvuru yaptı, 62 iş yerinin kurası çekildi gayet şeffaf ve temiz bir şekilde gerçekleştirildi, bu arkadaşlarımız en yakın zamanda iş yerlerinin başvurularını yapacaklar Büyükşehir Belediyemiz ile ilgili bir sözleşme imzalayacaklar ve teslim edilecektir, Sayın Valimizin talimatı ile lokanta, bakkal fırın berber gibi temel ihtiyaçların olduğu esnaflar var, tabiki bunların devamı gelecek yine kurayla esanaflarımızı bu şekilde yerleştirmeye devam edeceğiz Artık Kahramanmaraş'ta esnaflarımızın iş yerlerinin açması gerekiyor, bizler Devlet olarak bir an önce bacalarımızın sarılması, yaralarımızın tedavi edilmesi hakkında bütün gayretlerimizle sahadayız hepimize Büyük Geçmiş olsun " dedi.

Çelikkaya, esnafın taleplerini şeffaf bir şekilde değerlendirdiklerine vurgu yaparak, şartları tutanları listeye aldıklarını kaydetti.

"Çalışmaları devam ettireceğiz"

Çekilecek kuranın bir son olmadığına dikkati çeken Çelikkaya, bu sürecin devam edeceğini bildirdi. Çelikkaya, esnaf ve odaların taleplerini alarak farklı alanlarda çalışmaları devam ettireceklerini ifade etti.

Konuşmanın ardından gerçekleştirilen kura çekimine 242 esnaf katıldı, 50 konteyner iş yerinin sahipleri belli oldu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2023, 20:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67