Kahramanmaraş'ta "Hemşireler Gecesi'' düzenlendi!

Kahramanmaraş'ta "Hemşireler Gecesi'' düzenlendi!

Kahramanmaraş’ta görevli hemşireler, Kovid-19 salgını nedeniyle yaklaşık 2 yıllık aranın ardından 12 Mayıs Uluslararası Hemşireler Günü'nü kutladı.

Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi personelleri’nin Ramada Otel Konferans Salonu'nda yaptığı etkinliğe katılım yoğun oldu.

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Ali Nuri Öksüz, Necip Fazıl Şehir Hastanesi Baş Hekimi Vehbi Şirikçi, ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdiresi Ebru Yorulmaz’ında katılımı ile başlayan etkinlikte, hemşirelere müzik dinletisi sunuldu.

Canlı Müzik dinletisinin de olduğu etkinlikte, Kovid-19 salgını nedeniyle 2 yıldır bu günü kutlayamayan hemşireler eğlenceli vakit geçirdi.

İl Sağlık Müdürü Ali Nuri Öksüz, salgın döneminde sağlık çalışanlarının evinden uzak kalıp hayatının birçok sosyal yanını arka plana atarak görev yaptığını anlattı.

Öksüz "Özveri ile çalışıp içinde sabır, hoşgörü, merhamet, fedakarlık ve meslek ciddiyeti bulunan hemşire ve sağlıkçılarımız sağlık hizmetlerimizin vazgeçilmezi ve sağlık hizmetlerimizin sunumusunuz. Hepinizi yaptığınız bu kutsal görevden dolayı kutluyor, meslek hayatınızda başarılar diliyorum." dedi.

Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Vehbi Şirikçi’de canını dişine takıp bıkmadan usanmadan cansiperane çalışan sağlık camiasının ve hemşirelerin bu özel gün ve haftasını kutladı.

Geceye hastane yönetimi ve hemşireler katıldı.

Program hemşirelere hediye takdimiyle sona ererken İl Sağlık Müdürü Öksüz hastane personelinin dilek ve temennilerini dinledi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2022, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner67