Kahramanmaraş'ta İşte Kardeşliğin gerçek fotoğrafı!

Ataması; Maraş olaylarının 44’üncü yıl dönümüne denk gelen MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Vahit Demiröz’ün ilk ziyareti Erenler Kültür Derneği Dernek Başkanlığına oldu. 44 yıl önce sağ ve sol olarak iki cepheyi savunan taraflar yıllar sonra bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı.

Kahramanmaraş'ta İşte Kardeşliğin gerçek fotoğrafı!

MHP Kahramanmaraş İl Başkanlığına atanmasının ardından ilk ziyaretini Erenler Kültür Derneğine yapan çiçeği burnunda İl Başkanı Vahit Demiröz Dernek Başkanı Müslim İbili ile bir araya geldi. Maraş olaylarının 44 yıl önce kardeşin kardeşe düşürülmek istendiği Kahramanmaraş’ta sağlam temeller üzerine atılan kardeşlik bağı bir kez daha kendini gösterdi.

Ziyarette bir konuşma yapan MHP İl Başkanı Demiröz; “Genel Başkanımızın, liderimizin de ifade ettiği gibi unutulmasın ki, biz ezelden ebede uzanan ve asla kırılmayacak kardeşlik bağlarına sahibiz. Hiç kimseyle ayrımız, gayrımız yok. birlik ve beraberliğimizin Kahramanmaraş’ta da aynı minvalde olduğunu ifade etmek üzere Erenler Kültür Derneğini MHP kadrolarıyla ziyaret ettik. 1980 yıl öncesi Kahramanmaraş’ta bir takım olaylar yaşanmış, biz bu olayların yaşanmamasını dilerdik. Bu olayların tekrar yaşanmasını istemiyoruz ve asla da izin vermeyeceğiz. Müslüm başkanımıza bizleri kabullerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Erenler Kültür Derneği Başkanı Müslüm İbili ise yaptığı konuşmada Milliyetçi Hareket Partisi kadrolarının ziyaretinin birlik ve beraberliğin perçinlenmesi adına çok önemli olduğunu belirtti. İbili açıklamasını şöyle sürdürdü; “Türk topraklarında devletin bekası için etnik azınlıkların hepsi bir can olur. Biz de hepimizi burada bir açan olmaya çalışıyoruz. Barış, kardeşlik, sevgi, saygı içerisinde adaleti temsil etmeye çalışıyoruz. Anadolu topraklarında daha dürüst, daha ahlaklı nesiller yetiştirmek için hep birlikte mücadele edeceğiz. Ziyaretlerinden dolayı MHP Kahramanmaraş İl Başkanımız ve yol arkadaşlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyarette günün anısına İbili’ye Türk Bayrağı hediye eden Başkan Demiröz’e İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, Ülkü Ocakları İl Başkanı, Kamu-Sen Kahramanmaraş İl Başkanı ve Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Kahramanmaraş Şube Başkanı ile yönetimi eşlik etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER