banner77

Kahramanmaraş'ta mikroskop altında telefon tamiri!

Kahramanmaraş'ta Telefon tamirciliği yapan Mustafa Doğrugörür ve Hakan Bük, mikroskop altında yaptıkları tamirin daha sağlam ve kesin çözüm olduğunu, ayrıca artık telefonların hafıza artırım işlemi ile yeni bir atağa geçildiğini aktardı!

Günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelen akıllı telefonların önemi her geçen gün daha da artarken, Mustafa Doğrugörür ve Hakan Bük genellikle arızaların sıvı teması ve düşme kaynaklı olduğunu kaydetti;

Hakan Bük; ''2001 yılından bu yana bu mesleğe başladım, o zamanlarda en lüks telefon Nokia 3210, 3310'du onların tamirini yapıyorduk teknoloji o yıllarda bu kadar gelişmemişti, teknoloji geliştikçe bizde ayak uydurmaya çalışıyoruz aldığımız eğitimler, gördüğümüz farklı arızalar ile kendimizi geliştirdik Kahramanmaraş'ta ağırlık apple cihazları olmak üzere bir teknik servis oluşturarak bu açığı kapatmak istedik, suya düşen telefonların ve hafıza işlemi yetersiz olan telefonların çip değişimi yani hafıza arttırma işlemlerini yapıyoruz Mustafayla beraber bu işe başladık günlük ortalama 30 telefon geliyor, ortalaması bu ağırlıkta genellikle hepsini tamir konusunda elimizden geleni yapıyoruz burada cam değişimi, hafıza çip değişimine kadar bir çok konuda müşterilerimize hizmet sunuyoruz, çünkü telefon fiyatları çok yükseldi!'' dedi!

Özellikle yaz aylarında tatil dönüşü olan müşterilerin sıvı teması kaynaklı arızaların fazla yaşandığını aktaran Mustafa Doğrugörür ise şöyle ekledi:  ''Bende 2007'den bu yana telefon tamirciliği yapıyorum, ilk önce Hakan Bey'inde söylediği üzere mesleğimizin ilk deneyimleri Nokia 3310 ve 5110'lardı  teknolojiye ayak uydurmak adı altında apple cihazlarına yöneldik kendimizi güncelledik, ağırlık olarak ses problemleri, düşme kaynaklı ve sıvı teması cihazlar daha ağırlıkta, suya düşen telefonuda kesinlike pirinç içerisine felan koymasınlar bunlar kurtarmıyor telefonu şarja takmadan kesinlikle en yakın telefon tamirine götürsünler erken müdahale yüzde 80 kurtarıyor!''

Bük ise şöyle devam etti; En başta telefon ve tablet kullanıcıları şarjda iken kesinlikle oynamasınlar hem sokete hem cihaza çok zarar veriyor, şarjda iken bıraksınlar şarj dolduktan sonra devam etsinler çocuklara oynamak için verdiklerinde ise gözetiminde oynatsınlar çocuklar telefonları ağzına alarak oyun amaçlı sıvı temasında bulunuyor bu da cihazda sıvı teması oluşturuyor oksitlenmesine sebep oluyor bunlara dikkat ederler ise daha uzun ömürlü cihazlar olur, ayrıca telefonlar su geçirmez değil suya dayanıklıdır o cümleyi şöyle açıklayalım yağmur suyu veya eliniz ıslakken dokunmanız zarar vermez ama suya düşen telefon her türlü su geçirir bu cümlelere aldanmasınlar'' dedi!


Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2022, 12:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rumeysa demir
Rumeysa demir - 5 ay Önce

Kesinlikle büyük bir temizlikle cihaz tamiri yapıyorlar . Benim bir telefonum vardı İstanbul a gönderdim Ankara’ya gönderdim çözümü yok dediler . Hakan Telekom a gittim çok basit bir çözümü var herkes bilemeyebilir diyip gün içinde telefonumu az bir masrafla kurtardım . Kesinlikle tavsiyemdir en az masrafla müşterilerini düşünerek çalışıyorlar . Tekrardan teşekkür ederim . Ellerinize sağlık .

SIRADAKİ HABER

banner66

banner67