Kahramanmaraş'ta Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik projesi tanıldı!

Kahramanmaraş'ta 'Yayalar için 5 adımda güvenli trafik' mottosunun etkin olarak kullanılması ve tanıtılması amacıyla jandarma trafik ve polis trafik ekiplerince sürücülere bilgilendirme broşürleri dağıtılarak uyarılar yapıldı.

Ülke genelinde Eş zamanlı olarak İç İşleri Bakanlığı'nın ortak olarak başlattığı  'Yayalar için 5 adımda güvenli trafik' mottosunun etkin olarak kullanılması ve tanıtılması amacıyla jandarma trafik ve polis trafik ekiplerince sürücülere bilgilendirme broşürleri dağıtılarak uyarılar yapıldı.


Kahramanmaraş Piazza AVM önünde ortak çalışma yapan ekiplerin projesine Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi başkan vekili Arif Şen, ve Kahraamanmaraş İl Jandarma Komutan yardımcısı Nuri Serkant Kara katıldı, durdurdukları araçlarda bulunan sürücü ve yolculara proje hakkında bilgi verdi. İçişleri Bakanlığı, 7-13 Mayıs Trafik Haftası çerçevesinde 'Yayalar İçin 5 adımda güvenli trafik' mottosunun etkin olarak anlatılması, trafik güvenliği bünyesinde yürütülen faaliyetlere toplumsal desteği artırmak, bilgilendirme, bilinçlendirme ve denetim faaliyetleri ile trafik güvenliğine katkı sağlayacak ve örnek teşkil edecek davranışları artırmak amacıyla sürücü ve vatandaşlara ekiplerce uyarılar yapılarak bilgilendirme broşürleri dağıtıldı. Uygulamanın kendi can güvenliği için olduğunu belirten durdurulan sürücü ve vatandaşlar, ekiplere uyarılarından dolayı teşekkür etti. 

Daha sonra 'Yayalar için 5 adımda güvenli trafik' ile alakalı mikrofonlara konuşan Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun şunları aktardı: ''Malumunuz 7-13 Mayıs arası trafik haftası, Sayın Bakanımız Süleyman Soylu'nun talimatları doğrultusunda eş zamanlı olarak bütün illerimizde bilinçlendirme çalışması yapılıyor, yayaların farkındalık oluşturması adına çok önemli bir proje hem yayalarımıza hemde sürücülerimize hatırlatma çalışmasını yaptık.'' dedi

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2022, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67