banner77

Kahramanmaraş tanıtım günlerinde yöresel ürünlere ilgi!

Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin birlikte organize ettiği Memleket Günleri Çerçevesinde “Kahramanmaraş Tanıtım Günleri”ne yöresel ürünler damga vurdu. Tanıtım günlerini ziyaret eden katılımcılar organik ürünlere hayran kaldı.

Kahramanmaraş tanıtım günlerinde yöresel ürünlere ilgi!

Kahramanmaraş tanıtım günlerinde Kahramanmaraş’ın yöresel ürünleri ile kardeş il Trabzon’un yöresel ürünleri damga vurdu. Perşembe günü kapılarını ziyaretçilere açan ve Pazar günü sonlandırılan Tanıtım günlerinin etkisi kapanışın ardından da sürdü.

4 gün süren tanıtım günlerinde 9 ilçe yerini alırken sivil toplum kuruluşları ve Kahramanmaraş’tan birçok esnaf stant açarak geleneksel el sanatları ile yöresel ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Tanıtım günlerinin organizasyonuna aylar öncesinden başlayan Kahramanmaraş Dernekleri Federasyon Başkanı Uğur Yinanç yaptığı açıklamada; “Kahramanmaraş’ımızı elimizden geldiği kadar tanıtmaya çalıştık. Geleneksel el sanatlarımız, yöresel ürünlerimiz ve ikramlarımızla 16 Milyonluk İstanbul’da ilimizi tanıtmaya çalıştık.

Kahramanmaraş denince akla ilk önce tabiki dondurma gelir. Bunun yanında, kırmızı pul biberimiz, tarhanamız, fıstık ezmemiz, sucuklarımız, bastık, pestil ve adını sayamadığımız onlarca organik ürünü hem memleket özlemi çeken hemşerilerimize sunduk hem de İstanbullu vatandaşlarımızın beğenisine sunduk. Buradan alış veriş yapan esnaflarımız müşteri edindikleri vatandaşlara kartlarını verdiler, inşallah ticaretleri bundan sonra da devam edecek” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67