Kahramanmaraş'ta önce kocasını sonra kızını... Üst üste gömdü!

KAHRAMANMARAŞ'ta polisin bir evin bahçesinde başlattığı kazı çalışmasında 25 yıldır kayıp olan A.T. ile kızı Z.T.'nin cesedine ulaşılırken, cinayetin sırrı da ortaya çıktı. H.T.'nin (75), 1997'de namus meselesi yüzünden tartıştığı kocasını, 3 yıl sonrada kızını öldürüp evin bahçesine üst üste gömdüğü belirlenirken, suçunu itiraf edip cesetlerin yerini gösteren H.T. ve oğlunun da aralarında olduğu 6 kişi gözaltına alındı.

Kahramanmaraş'ta önce kocasını sonra kızını... Üst üste gömdü!

2015'te Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü'ne müracaat eden bir kız, annesi Z.T.'nin kayıp olduğunu, anneannesi H.T.'ye "Annem nerede?" diye sorduğunda Almanya'ya gittiğini söylediğini ancak yaptığı araştırmada annesinin Almanya'ya gittiğine dair bir bilgiye ulaşamadığını söyledi. Polis, yaptığı araştırmada Z.T.'nin izine rastlamadı.


7 YILLIK KAYIP DOSYASI RAFTAN İNDİRİLDİ, CİNAYET ORTAYA ÇIKTI
İl Emniyet Müdürlüğü, faili meçhul cinayetleri aydınlatma ve kayıp kişileri bulmaya yönelik başlattığı çalışma kapsamında 7 yıl öce kayıp başvurusu yapılan Z.T.'nin dosyasını raftan indirdi. Kayıp kadını bulmak için Asayiş Şube Müdürlüğü'nde özel bir ekip kuruldu. Ekip, kayıp kadının kızının tekrar ifadesine başvurdu ve kız, annesinin Almanya'ya gittiğine inanmadığını, öldürülmüş olabileceğini söyledi. Bunun üzerine özel ekip, Z.T.'nin Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinesinde araştırma yapmaya başladı. Araştırmalarda Z.T.'nin babası A.T.'nin de kayıp olduğu tespit edildi. Baba ve kızın aile içi cinayete kurban gitmiş olabileceğini değerlendiren özel ekip, araştırmalarını derinleştirip adeta iğneyle kuyu kazdı ve 4 ay sonunda A.T. ve kızı Z.T.'nin öldürüldüğünü tespit etti.
KOCASINI TÜFEKLE, KIZINI ZEHİRLE ÖLDÜRÜP ÜST ÜSTE ÜST ÜSTE GÖMMÜŞ
Özel ekip, A.T.'nin eşi H.T. ve oğlunun aralarında olduğu 6 kişiyi gözaltına aldı. Emniyete götürülen şüphelilerden H.T., sorgusunda suçunu itiraf etti. 1997'de namus meselesi yüzünden A.T. ile tartıştığını, tartışmanın sonunda kocasını  av tüfeğiyle öldürüp evin bahçesine gömdüğünü, 3 yıl sonra 2000 yılında da kızı Z.T.'yi yemeğine kattığı zehirle öldürdüğünü, onun cesedini de bir fıçıya koyup eşinin cesedinin üzerine gömdüğünü söyledi. Daha sonra eve götürülen kadın, savcı ve polislere kocası ile kızını gömdüğü yeri gösterdi. İş makinesiyle başlayan kazı çalışmaları daha sonra arkeologlarla devam etti. Tarihi eser arar gibi kazı yapan arkeologlar önce Z.T.'nin, onun altında da babası A.T.'nin kemiklerini buldu.
Gözaltına alınan 6 kişinin emniyetteki sorgusunun devam ettiği, işlemleri tamamlanınca  adliyeye sevk edileceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2022, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner67