KAHRAMANMARAŞ’TA SPORCU VE ANTRENÖRE EVRAKTA SAHTECİLİK SUÇUNDAN CEZA VERİLDİ!

Kahramanmaraş’ta evrakta sahtecilik yapmak ve görevi kötüye kullanmaktan iki kişiye 6 ay ile 1 yıl arasında görevden uzaklaştırma cezası verildi.

KAHRAMANMARAŞ’TA  SPORCU VE ANTRENÖRE EVRAKTA SAHTECİLİK SUÇUNDAN CEZA VERİLDİ!

İddiaya göre olay geçtiğimiz yıl Kasım  ayında meydana geldi. 
Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Delle Spor Kulübü Derneği’nin lisanslı sporcusu, Kahramanmaraş Gençlik Spor Kulübü adına lisans düzenleyerek  20-24 Kasım tarihleri arasında Sivas’ta düzenlenen Kulüpler Türkiye Taekwondo şampiyonasına katıldığının tespit edilmesi üzerine, sporcu  ve antrenöre  görevi kötüye kullanmak evrakta sahtecilik yapmak suçlarından Türkiye Taekwondo Federasyon Başkanlığı tarafından görevden uzaklaştırma cezası ile cezalandırıldılar. 


Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanlığı  Disiplin talimatının “Menfaat Sağlamak” başlıklı 30. Maddesinin 1. Fıkrasına göre sporcu hakkında 6 ay müsabakalardan men cezası ve Kahramanmaraş Gençlik Spor Kulübü antrenörüne de 1 yıl müsabakalardan uzaklaştırma cezası ile cezalandırıldılar. 
Öte yandan, Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanlığı  tarafından  sporcu ve antrenöre verilen cezalardan sonra Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığına görevi kötüye kullanmak ve çıkar amaçlı menfaat elde etmek suçlarından şikayet edildiği de öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner67