Koray Kıraç Aday Adaylığını Açıkladı

Afşinli iş insanı Koray Kıraç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Koray Kıraç Aday Adaylığını Açıkladı

İş insanı Kıraç, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel'e evrakları teslim ederek resmi başvurusunu yaptı.

Memlekete hizmet etmek boynumuzun borcudur diyen Kıraç, "6 Şubat 2023 tarihinde, memleketimizi ve diğer on ilimizi etkileyen deprem felaketinden sonra Kahramanmaraş’ın normalleşme sürecinde ve yeniden imar edilmesi noktasında daha kararlı adımlar atabilmek, memleketin tekrardan kalkındırılmasında aktif rol almak amacıyla 14 Mayıs 2023’de yapılacak genel seçimlerde milletvekili olarak Ak Parti'den aday adaylığımı açıklamış bulunmaktayım. Halkımızın takdirini alarak, yılmadan yorulmadan memleketimize hizmet etmek boynumuzun borcudur” dedi.

 Koray Kıraç Kimdir?

Siyasi ikbal amacı gütmeden, memleketimizden kopmadan, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyipsonrasında yüksek öğrenimimi Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olarak tamamladım. Askerlik görevimi Bingöl Komando Taburunda yaptım. İş Deneyimi; 1994 yılında İnşaat Malzemeleri alım satımı yapmak üzere Kıraç İnşaat şirketini kurdum 1997 yılında Kıraç İnşaat Şirketi adı altında bölgenin ilk fabrikası olan Afşin Un fabrikasını kurdum2005 yılında yine aynı unvan altında bölgenin ilk yem fabrikasını kurdum.

2007 yılında Kıraç Hazır Beton ve Konkasör tesisini bir ilk olarak bölgeye kazandırdım

2015 yılında Kıraç Güneş Enerjisi santralini faaliyete geçirerek temiz enerji adına bölgede ilk adımı attım.

2022 yılında bölgenin tarımsal ürünlerinin dünyaya açılması adına MK İnternational firmasını kurarak tarım ürünleri ithalat ve ihracatına başladım.

Siyasi Faaliyetler;

1994 yılında Afşin Refah Partisi Gençlik Kolları Başkanlığı ile siyasi hayatıma başladım.

Daha sonra kurulan Fazilet Partisinin Gençlik Teşkilatında görev aldım

2001 yılında kurulan Ak Parti Afşin İlçe Teşkilatının Kurucu Üyeliği ile Ak Partide siyasete başladım ve çeşitli dönemlerde İlçe Başkan Yardımcılığı, İl Delegeliği, Seçim Koordinasyon Başkanlığı Görevlerinde bulundum.

2007 yılında yapılan genel seçimlerde Ak Partiden Milletvekili Aday Adayı oldum

2011 yılında yapılan genel seçimlerde Ak Partiden Milletvekili Aday Adayı oldum ve yapılan ve sonucu açıklanan temayül yoklamasında 104 aday adayı arasında 4.sıradayer aldım.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 3 ay Önce

Ak parti adayları neden is adami

SIRADAKİ HABER