KSÜ’de Rektör Prof. Dr. Alptekin Yasım görevi devraldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğüne görev süresi dolan Prof. Dr. Niyazi Can'dan boşalan koltuğa, Prof. Dr. Alptekin Yasım atandı!

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ)  rektör değişti. KSÜ'de rektörlük görevini yürüten Prof. Dr. Niyazi Can, bugün gerçekleştirilen devir teslim töreniyle rektörlük görevini Prof. Dr. Alptekin Yasım’a devretti, Prof. Dr. Niyazi Can'a teşekkür plaketi takdim ettiği Rektörlük Devir Teslim Töreninde konuşan Prof. Dr. Can görev yaptığı Rektör Vekilliği döneminde birlikte çalıştığı Senato Üyelerine ve çalışanlara teşekkür ederek yeni Rektörümüze başarılar diledi.

İŞBİRLİĞİ İÇİNDE

Rektörlük Senato Salonunda düzenlenen Rektörlük Devir Teslim Töreninde görevi devralan yeni Rektör Prof. Dr. Alptekin Yasım ise, Rektör Prof. Dr.Alptekin Yasım’a başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, ülkemizin sanayi ve teknoloji alanında en önemli şehri Kahramanmaraş'ta kurulmuş olan Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi’nin tüm paydaşlarıyla iş birliği içinde bölgeye, ülkeye ve dünyaya örnek olan ve katkı sağlayan bir üniversite olması için gayret göstereceğini belirtti.

Prof. Dr. Alptekin Yasım Kimdir ?

Prof. Dr. Alptekin Yasım, 1967 yılında Giresun'da doğdu. 1990 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. Kalp ve Damar Cerrahisi ihtisasını Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı. 2004 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yardımcı doçent olarak çalışmaya başladı. 2007 yılına doçent oldu. 2009 yılında Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde çalışmaya başladı. 2014 yılında tekrar Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'ne döndü. Gaziantep Üniversitesi'nde anabilim dalı başkanlığı, KSÜ'de de dekan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Ulusal ve uluslararası dergilerde birçok makalesi yayımlandı. Birçok toplantı ve kongrede konuşmacı olarak yer aldı.

Evli ve 2 çocuk babası olan Prof. Dr.Yasım, İngilizce bilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2022, 18:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER