Kahramanmaraş'ın geleneksel lezzetlerinden biri olan irişkit, bir diğer adıyla et sucuğu, kentte her mevsim sofraları süslüyor.

Özellikle Ramazan ayında iftar ve sahur sofralarının vazgeçilmezi olan irişkit, doyurucu özelliğiyle de dikkat çekiyor.

Ustaların maharetli ellerinde hazırlanan irişkit, şehrin birçok yerinde satışa sunuluyor.

AW164715_05

İRİŞKİT RAMAZAN'DA SOFRALARIN ŞAHI

Bekir Doğan, irişkitin Kahramanmaraş'ta Ramazan ayının vazgeçilmezi olduğunu belirterek, "Özellikle sahur ve iftar sofralarında tüketilir. Şehrimizdeki kayak merkezlerinde festivalleri de yapılır. Ürün şiş ve kavurma çeşitleri ile de tüketilir" dedi.

AW164715_04

Kahramanmaraş'ta Emekli Adam 120 Çeşit Şifalı Bitkiyle Şifa Dağıtıyor! Kahramanmaraş'ta Emekli Adam 120 Çeşit Şifalı Bitkiyle Şifa Dağıtıyor!

DOĞAL BAHARATLARLA HAZIRLANAN LEZZET

Hacı Ahmet Demirbanka ise irişkitin iftar sofralarının vazgeçilmezi olduğunu ve doğal baharatlarla elde edilen bir et sucuğu olduğunu vurguladı. Demirbanka, "Damak tadını benimsettiren bir ürünümüzdür" diye konuştu.

KAHRAMANMARAŞ'IN LEZZET ELÇİSİ İRİŞKİT

İrişkit, Kahramanmaraş'ın lezzet kültürünün önemli bir parçasını oluşturuyor. Doyurucu ve lezzetli bir seçenek sunan irişkit, Ramazan ayında sofraları zenginleştiriyor. Ustaların maharetli ellerinde hazırlanan irişkit, Kahramanmaraş'ın lezzet elçisi olarak da öne çıkıyor.

AW164715_02