Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, internet üzerinden swinger (eş değiştirme) yoluyla fuhuş yapıldığı bilgisine ulaştı. Savcılıktan alınan izinle altı ay boyunca teknik ve fiziki takip gerçekleştiren polis, Türkiye genelinde faaliyet gösteren 35 evli çift, 3 kadın ve 1 trans birey olmak üzere toplam 74 şahsın gruplar halinde belirli günlerde para karşılığında bir araya geldiğini tespit etti.

 80 ADRESE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Polis, Adana merkezli olarak belirlenen şüphelilerin adreslerini tespit ederek, Antalya, Mersin, Hatay, Şanlıurfa, Gaziantep, Konya, Afyonkarahisar, KAHRAMANMARAŞ, Adıyaman, Malatya, Kars, Denizli, Burdur, Şırnak ve Edirne'de eş zamanlı olarak 80 adrese 500 polisle 6 Ekim 2020 günü şafak vakti operasyon düzenledi. Operasyon sonucunda 69 şüpheli gözaltına alındı.

Karatutlu: Deprem sonrası Kahramanmaraş'ta sağlık hizmetleri çöküşte! Karatutlu: Deprem sonrası Kahramanmaraş'ta sağlık hizmetleri çöküşte!

ARAMALAR SONUCU ÇOK SAYIDA SUÇ UNSURU ELE GEÇİRİLDİ

Evlerde gerçekleştirilen aramalarda, polis çok sayıda fantezi ürünü, uyuşturucu hap, Hint keneviri, esrar ve silah buldu. Gözaltına alınan 4 kadın ve 41 erkek şüpheli ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilirken, diğer şüpheliler serbest bırakıldı.

SWİNGER PARTİLERİNİN İLGİNÇ DETAYLARI

Zanlıların her hafta cumartesi günü bir kişinin evinde toplandığı ve partilerde ışıkları söndürüp disko topu kullandığı belirlendi. Bir apartmanda yaşayan iki komşunun da swinger partilerine katıldığı, disko topu bozulunca komşusundan istendiği ve asansörle gönderildiği öne çıkan detaylar arasında.

CEZALAR KESİNLEŞTİ: FUHUŞA TEŞVİK SUÇUNDAN HAPİS CEZASI

Adana 25. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 12. duruşmasında, 38 şahsın cezası kesinleşti. 30 şahsa "Bir Kimseyi Fuhuşa Teşvik Etmek veya Yaptırmak veya Aracılık Etmek veya Yer Temin Etmek" suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası verilirken, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi. 8 şahsa ise aynı suçtan 1 yıl 8 ay 4 gün hapis cezası verilirken, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.

Editör: İsa Aslantaş