Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı öncesinde ön lisans ve lisans düzeyinde eğitim veren kurumunun yönetmeliğinde önemli değişikliklere gittiğini duyurdu.

Bu değişiklikler, öğrencilerin akademik yaşamlarını şekillendirecek ve 2023-2024 eğitim-öğretim yılı başından itibaren uygulanacak.

ÖĞRENCİ KİMLİK KARTI KAYBINDA YENİ DÜZENLEME

Öğrencilerin öne çıkan taleplerinden biri, öğrenci kimlik kartı kaybında yaşanan sıkıntılardı. Üniversite, bu konuda yapılan değişiklikle birlikte, öğrenci kimlik kartını kaybeden öğrencilere kolaylık sağlamaya karar verdi.

Artık, öğrenciler dilekçe ile başvurdukları takdirde, aynı dönemde geçerli olacak yeni bir kimlik kartı alabilecekler. Bu düzenleme ile önceki yönetmelikteki uygulama, yeni kimlik kartı alımında ücret talep edilmesi şeklindeydi.

Kahramanmaraş'ta Toplu Taşıma Konforu Artıyor: Hibrit Otobüslerle Keyifli Yolculuklar Kahramanmaraş'ta Toplu Taşıma Konforu Artıyor: Hibrit Otobüslerle Keyifli Yolculuklar

DİSİPLİN İŞLEMLERİ YENİDEN DÜZENLENDİ

Üniversitenin eğitim-öğretim yönetmeliğinin disiplin bölümünde de önemli değişiklikler yapıldı.

Öğrencilerin disiplin iş ve işlemleri, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 54. maddesi hükümlerine göre yürütülecek. Önceki düzenlemede ise bu işlemler, 2547 sayılı Kanun'un 53. maddesi hükümlerine göre gerçekleştiriliyordu.

2023-2024 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA GEÇERLİ OLACAK

Yapılan değişiklikler, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı başından itibaren yürürlüğe girecek. Bu önemli değişiklikleri içeren yönetmelik, 10 Kasım 2023 tarihli ve 32365 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak resmiyet kazandı.

Yönetmelik hükümlerini Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Bakan yönetecek. Bu değişikliklerle birlikte üniversite, öğrencilerin daha sağlıklı ve etkin bir akademik süreç geçirmelerine katkı sağlamayı amaçlıyor.