Adalet yerini bulacak mı? Ezgi Apartmanı davasında flaş gelişme! Adalet yerini bulacak mı? Ezgi Apartmanı davasında flaş gelişme!

Kahramanmaraş'ta, 6 Şubat tarihinde meydana gelen depremlerin ardından evi yıkılan bir aile, çadırda zorlu bir yaşam mücadelesi veriyordu.

Bu zorlu süreçte ailenin başına gelen yeni bir acı, yürekleri daha da dağladı.

ŞEHİT MÜSLÜM ÖZDEMİR'İN VERDİĞİ SÖZ YÜREK BURKTU

Pençe-Kilit Harekatı kapsamında Irak'ın kuzeyinde devam eden operasyonda, bir üs noktasına sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir'in ailesine, acı haber ulaştı.

Şehit Özdemir'in, ailesine askere gitmeden önce verdiği söz ise ailenin yüreklerini dağladı. Bekar olan ve evlenmeden önce ailesine "Size ev alacağım" dediği öğrenilen şehit, bu sözünü yerine getiremeden vatan uğruna can verdi.

ACI HABER, DEPREMZEDE AİLEYE VERİLDİ

Şehit Özdemir'in acı haberi, Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Şerefoğlu Mahallesi'ndeki çadırda yaşayan Ali-Ümmihani Özdemir çiftine, Dulkadiroğlu Kaymakamı Fatih Çelikkaya ve yetkililer tarafından verildi.

Ailenin tek oğlu olan bekar Müslüm'ün şehadet haberini alan ailesi, gözyaşları içinde kaldı.

TÜRK BAYRAKLARI, ÇADIR BÖLGESİNDE DALGALANDI

Acı haberin ardından Özdemir ailesinin yaşadığı çadır bölgesine Türk bayrakları asıldı.

Bu zorlu süreçte dayanışma gösteren çevre sakinleri, ailenin yanında olmak adına bir araya geldi.

"EVİNİZ YIKILDI, ÇADIRDA YAŞIYORSUNUZ AMA YÜREĞİNİZ VAR"

Şehit Özdemir'in komşularından Nazire Keskin, acı haberi duyduklarında derin bir üzüntü yaşadıklarını ifade ederek, "Şehidimizin komşusuyuz. Annesiyle sürekli konuşurum ben, bugün yine konuştum. Çocuğun hayali 'Evlenmeden önce size bir ev alacağım' demiş. Bekardı, askere gitti, çok terbiyeli bir çocuktu, asil bir çocuktu. Evleri 2 katlıydı, amcaları üst katta oturuyordu, alt katta da bunlar oturuyordu. Depremde de ev gitti. Çadırda yaşıyorlardı" şeklinde konuştu.

"ÇARESİZLER"

Ailenin konteyneri ısıtamadığına dikkat çeken Hatice Gülbuyruk, "Konteynerde soba kuramazlar. Mecbur çadırda kalacaklar başka çareleri yok. Eşyaları konteynere koydular ama ısıtamadıkları için çadırda kalıyorlar. Yani çaresizler" diyerek, ailenin içinde bulunduğu zor duruma vurgu yaptı.