Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı Çakıroğlu Mahallesi'nde yaşayan 76 yaşındaki Elife Yağdıgül, 80 yaşındaki Alzheimer ve şeker hastası kocası Bilal Yağdıgül'e adeta bebek gibi bakıyor.

Evli oldukları 50 yıl boyunca 8 çocuk büyüten Elife Yağdıgül, 17 yıldır yatağa mahkum olan kocasına şefkat ve sevgiyle bakarak mutlu etmeye çalışıyor.

Son Dakika: Kahramanmaraş'ta Kamu Personeli Alımı! Son Dakika: Kahramanmaraş'ta Kamu Personeli Alımı!

Alzheimer hastalığıyla mücadele eden Bilal Yağdıgül'ün yaşadığı zorluklara karşın, eşi Elife Yağdıgül, örnek bir vefa örneği sergiliyor.

Alzheimer ve şeker hastası olan kocasının bakımını üstlenen Elife Yağdıgül, ona 17 yıldır bebek gibi bakıyor.

Bilal Yağdıgül'ün bacağında oluşan yara, eşinin özverili bakımı sayesinde kapanmış ve ameliyat ihtiyacı ortadan kalkmış.

mutlu-olsun-diye-islik-bile-caliyor_kanal461

"GÜCÜMÜN YETTİĞİ YERE KADAR BAKIYORUM"

Kendisi de rahatsızlıklarla boğuşan Elife Yağdıgül, "50 senelik evliyim. 8 çocuğum vardı ikisi vefat etti. Birisi 1 yaşında göçük altında kaldı diğeri 2 yaşında vefat etti. Beyim 17 senedir şeker ve alzheimer hastası, kısmet böyleymiş. Gücümün yettiği kadar bakıyorum. Bende hastayım. Bel kayması ve fıtık var. Ameliyat olamıyorum masada kalırsın dediler" sözleriyle kocasına olan sevgi ve özverisini anlattı.

"YETER Kİ EŞİM MUTLU OLSUN"

Elife Yağdıgül, "Eşime bebek gibi bakıyorum. Sadece banyosunu yaptıramıyorum, o konuda da çocuklarım bana yardımcı oluyor. Eşim mutlu olsun diye ıslık çalıyorum. Beraber karşılıklı ıslık çalıyoruz. Televizyon izliyoruz. 3 yaşındaki çocuk gibi" ifadeleriyle kocasıyla geçirdikleri zamanı anlattı.

"EŞİMİN KEMİKLERİ GÖRÜNÜYORDU AMA..."

Alzheimer ve şeker hastalığı sebebiyle ayağında yara oluşan kocasının tedavisine dikkat çeken Yağdıgül, "Benim eşimin dizine kadar kemikleri görünüyordu. Ben bu hastayı bakarak o yarayı kapattırdım. Şeker hastası deyip hemen ayaklarını kestirmesinler" şeklinde uyarılarda bulundu.

mutlu-olsun-diye-islik-bile-caliyor_kanal462

HER GÜN KUR'AN-I KERİM OKUYORLAR

Elife Yağdıgül ve kocası Bilal Yağdıgül, her gün birlikte Kur'an-ı Kerim okuyup dua ederek birbirlerine destek oluyorlar.

Alzheimer ve şeker hastalığı gibi zorlu süreçlere rağmen yaşanan bu sevgi dolu hikaye, çevrelerine de ilham kaynağı olmaya devam ediyor.