Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesindeki Turan İlkokulu öncülüğünde hayata geçirilen "Her Şehit İçin Bir İlmek" projesi, büyük ilgi görüyor. Esnaf, kamuda çalışanlar, köylüler ve okullar, Türk Bayrağı'nı ilmek ilmek işliyor. Proje hakkında bilgi veren Turan İlkokulu Müdürü Bekir Özçelik, "Şu ana kadar ulaştığımız kişi sayısı 11 bin civarında ve hedefimiz bunu daha da yukarılara çıkarmak. Ne kadar çok insanın eli değerse, ne kadar çok insan ilmek atılırsa, bu bayrağın kutsallığı o kadar çok artacaktır" dedi.

ŞEHİTLERİ UNUTMAMAK İÇİN BİR ADIM DAHA: 'HER ŞEHİT İÇİN BİR İLMEK, ARKASINDAN FATİHA'

Özçelik, "Şehit vurulunca değil unutulunca ölür. Biz 1 Aralık itibarıyla 2,5 ay sonra yola çıktığımızda, şehitleri unutmamak amacıyla 'Her Şehit İçin Bir İlmek, Arkasından Fatiha'nı Oku' projesini başlattık. Bu proje kısa sürede kampanyaya dönüştü. Şu ana kadar 7'den 77'ye, ayırmadan esnaf, kamuda çalışanlar, köylüler ve tüm halk projeye destek verdi. Biz bayrağımızın, Türk Milleti'nin ortak bir değeri olduğuna inanıyoruz. Bu bize büyük mutluluk verdi. Çıkış noktamız şehitlerimiz" diye konuştu.

Kahramanmaraş'tan İstanbul'a Uçak Bileti 1505 TL, Otobüs Bileti 1200 TL! Kahramanmaraş'tan İstanbul'a Uçak Bileti 1505 TL, Otobüs Bileti 1200 TL!

ÇANAKKALE'Yİ ANMA BAŞARIYLA YOLUNDA

Özçelik, "Projenin 1915 Çanakkale şehitleri, 253 bin şehit, 1915'ten günümüze kadar 415 bin şehit ve 6 Şubat'ta kaybettiğimiz canlarımız adına 430 bin ilmekten oluşacak. Bu bayrak, 18 Mart'ta Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünde tamamlanacak. Şu ana kadar ulaştığımız kişi sayısı olarak 11 bin civarında. Hedefimiz bunu daha da yukarılara çıkarmak. Ne kadar çok insanın eli değerse, ne kadar çok insan ilmek atarsa, bu bayrağın kutsallığı o kadar çok artacaktır. En önemlisi de şehitleri unutturmamak. Biz unutturmayacağız" ifadelerini kullandı.

ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN ANISINA ÖZEL PROGRAMLAR

Özçelik, "18 Mart'tan sonra bayrağımız bitecek. Okulumuzda yapacağımız programlarla Çanakkale Zaferi'ni bir hafta boyunca yad edeceğiz. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimizle birlikte olacağız. 18 Mart'tan sonra mümkün olursa bütün öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte Çanakkale'ye ziyarete gideceğiz. Ve bu tarihi bayrağı alan başkanlığa hediye edeceğiz. Böyle bir hedefimiz var" şeklinde konuştu.