Kurban Bayramı yaklaşırken Kahramanmaraş'ta da kurbanlıklar pazarlarda yerini almaya başladı. Hayvan pazarında dikkat çekici bir hayvan ise 900 kilogramlık dev tosun oldu. Sahibi Ramazan Çetinkaya tarafından 230 bin liraya satışa çıkarılan tosun, cüssesiyle adeta bir dev gibi.

KAHRAMANMARAŞ CANLI HAYVAN BORSASI'NDA HAREKETLİLİK

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Canlı Hayvan Borsası'nda kurban bayramı öncesi hareketlilik başladı. Satıcılar hayvanlarının başında müşteri beklerken, pazarın en iri hayvanı olan 900 kilogramlık tosun da tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Kurban Pazarinin En Buyuk Tosunu 230 Bin Liraya Satista 2

Kahramanmaraş'ta oturduğu apartmanda bunu yapan ceza ödeyecek Kahramanmaraş'ta oturduğu apartmanda bunu yapan ceza ödeyecek

SİMENTAL CİNS DEV TOSUN SAHİBİNDEN 230 BİN LİRA

Tosunun sahibi Ramazan Çetinkaya, açıklanan canlı hayvan fiyatının 250 lira olduğunu ancak kendisinin tosununu 230 liradan satacağını söylüyor. Çetinkaya, tosununun Simental cinsi olduğunu ve 900 kilogram ağırlığında olduğunu da belirtiyor. Diğer bir hayvanının ise 500 kilogram ağırlığında olduğunu ve Onikişubat İlçesi Selimiye Mahallesi'nde beslediğini ifade ediyor.

SATIŞLAR DURGUN, HAREKETLİLİK YAVAŞ YAVAŞ ARDI ARDINA GELECEK

Ramazan Çetinkaya, şu an için satışların durgun olduğunu ve sakinlik hakim olduğunu, ancak kurban bayramına yaklaştıkça hareketliliğin artacağını söylüyor.

Kurban Pazarinin En Buyuk Tosunu 230 Bin Liraya Satista 1

DEV TOSUN ALICISINI BULABİLEİCEK Mİ?

  • 900 kilogramlık dev tosunun 230 bin liralık fiyat etiketi alıcıları tereddüt ettirebilir mi? Yoksa bu dev kurbanlık, Kahramanmaraş'ta kurban bayramının en gözde hayvanı mı olacak?
Editör: İsa Aslantaş