Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Kahramanmaraş'ta kiracı depremzedelere yönelik önemli bir karar aldı. Dün akşam gönderilen telefon mesajıyla AFAD, kira yardımlarının haziran itibariyle sona ereceğini duyurdu.

Kahramanmaraş'ta savunma sanayi atağı: Yeni yatırımlar kapıda! Kahramanmaraş'ta savunma sanayi atağı: Yeni yatırımlar kapıda!

KİRA DESTEKLERİNDE SONA DOĞRU

AFAD'ın mesajında, "Orta ve üst düzeyde hasar gören konutlarda yaşayan kiracı ailelerimize Nisan 2023'te başlayan kira destek ödemelerini tamamlıyoruz. 12 aylık ödeme planı kapsamında, kiracılara haziran ayında son ödemenin yapılacağını bildiriyoruz" ifadelerine yer verildi.

Ancak, Çevre ve Şehircilik ile İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin 20 Şubat 2024 tarihli açıklamasında, "Evler teslim edilene kadar kira yardımları devam edecek" sözleri kamuoyunda farklı bir beklenti oluşturmuştu.

DEPREMZEDELER NE YAPACAK?

Kira yardımlarının kesilmesiyle birlikte depremzede kiracılar, yaşadıkları zorlukları dile getiriyor. Yeni bir çözüm arayışına giren depremzedeler, gelecekleri konusunda endişe duyuyor.

Editör: İsa Aslantaş