Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından üretilen büyükbaş hayvanların depremde telef olan üreticilere teslim programına katıldı.

Programa önceki dönem Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci de katıldı.

Depremin yol açtığı hayvan kayıplarını telafi etmek amacıyla düzenlenen teslim programına Vali Mükerrem Ünlüer, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ömer Oruç Bilal Debgici ve Dr. Tuba Köksal, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel ve üreticiler de katıldı.

Programın sonunda, Başkan Güngör ve beraberindekiler, Canlı Hayvan Borsası'nda oluşturulan küçükbaş hayvan satış alanını inceleyerek alana ilişkin bilgi aldılar.

maras-hayvan

ÜRETİCİLERİN ZARARLARI GİDERİLİYOR

Depremde hayvanlarını kaybeden vatandaşların zararlarını gidermek amacıyla yapılan çalışmaları değerlendiren Prof. Dr. Vahit Kirişci, Cumhurbaşkanı tarafından yapılan bir kararnameyle ücretsiz hayvan teslimatının başladığını belirtti.

Deprem bölgesindeki üreticilerin kayıplarını telafi etmek için çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Kirişci, bugün 40 çiftçiye 130 büyükbaş hayvanın teslim edildiğini ve ilerleyen süreçte 594 üreticiye bin 767 büyükbaş hayvanın daha teslim edileceğini açıkladı.

ÜRETİCİLERE HAYIRLI OLSUN

Başkan Güngör ise Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından yetiştirilen büyükbaş hayvanların teslim törenini gerçekleştirdiklerini ve üreticilere hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Canlı Hayvan Borsası içerisinde oluşturulan küçükbaş adaklık kurban satış alanını da incelediklerini ve adaklık küçükbaş hayvanların hijyenik koşullarda kesimlerinin yapılacağını belirtti.

Malatya Akçadağ Depremi: Tehdit mi, Olağan mı? Dikkat çeken Kahramanmaraş vurgusu Malatya Akçadağ Depremi: Tehdit mi, Olağan mı? Dikkat çeken Kahramanmaraş vurgusu

Depremde hayvanlarını kaybeden üreticilere destek sağlayan bu tür programlar, yerel yönetimlerin ve devletin çabalarıyla, afetzedelere yardımcı olmaya devam ediyor.

Editör: İsa Aslantaş