Kahramanmaraşlı tarhana üreticileri, bu bayram sofralarına farklı bir lezzet getiriyor: Cips tarhana! Depremin yaralarını sarmaya çalışan üreticiler, devletten aldıkları desteklerle yenilenen makineleriyle açık havada üretime başladı.

MARAŞ CİPSİ SOFRALARI ŞENLENDİRİYOR

Maraş cipsi olarak da bilinen cips tarhana, aroma ve katkı maddesi kullanmadan, yoğurt, dövme, su ve baharatlardan üretiliyor. Doğallığı ve dayanıklılığıyla tercih sebebi olan cips tarhana, hem lezzeti hem de pratikliğiyle sofraları şenlendiriyor.

YURT İÇİ VE YURT DIŞINDAN TALEP YOĞUN

Yurt içi ve yurt dışından yoğun talep gören cips tarhananın kilosu 300 liradan, firik tarhanası ise 200 liradan satışa sunuluyor. İhracat sezonu açıldığında Kanada başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesine de ihraç edilecek.

Kahramanmaraş'ta ev yangını geceyi gündüze çevirdi Kahramanmaraş'ta ev yangını geceyi gündüze çevirdi

GURBETÇİLERİN GÖZDESİ CİPS TARHANA

Tarhana üreticisi Yılmaz Terliksiz, bayramda özellikle Avrupa'da yaşayan gurbetçilerin cips tarhana taleplerine yetişemediklerini ve bayram üzeri yoğun üretim yaptıklarını ifade etti.

MAYIS AYINDA BAŞLAYAN LEZZET YOLCULUĞU

Normalde tarhana sezonunun Mayıs ayında başladığını ancak Ramazan Bayramı'na özel cips tarhana ürettiklerini söyleyen Terliksiz, tarhananın içeriğinde yoğurt, dövme ve kekik olduğunu, ayrıca Ahir Dağı'nın eteğinde hijyenik ortamda üretim yaptıklarını belirtti.

KAHRAMANMARAŞ'TAN LEZZETLİ BİR BAYRAM HEDİYESİ

Cips tarhana, Kahramanmaraş'ın lezzet geleneğini sürdürürken, bayramlara da özel bir tat katıyor. Hem pratik hem de lezzetli olan cips tarhana, bu bayram sofralarınızın vazgeçilmezi olacak.