Özgür Apartmanının yıkımı sırasında hasar alan Beyzade İş Hanı sakinlerinden Mali Müşavir Ramazan Ünlü ; “Binamız mahkeme sürecindeydi. Yan apartmanın enkazı kendi iş hanımızın üzerine yıkıldı. Eli kolu döğmeli firma yetkilileri gelip bizi içeriye bile almadı, tehdit ettiler. En çok zoruma giden ise polis memurlarının da bize karşı tutumuydu, telefonumu alıp yere attılar. Bu ülkede adalet yok mu” diyerek isyan etti.

'ADALET KİMLER İÇİN UYGULANIYOR'

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu İlçesi Dedezade Sokak içerisindeki Beyzade İş Hanında işyerleri bulunan bir grup vatandaş isyan etti. Özgür Apartmanının yıkımı sırasında kendi binalarının da hasar aldığını dile getiren Bina sakinleri, adaletin kimler için uygulandığını merak ettiklerini, hukuk tanımaz bu firmaları kimin durduracağını merak ettiklerini söyledi.

'İŞ YERİMİZİN YIKILMASINI KİM SÖYLEDİ'

Dedezade Sokak içerisindeki Beyzade iş hanında ofisleri bulunan bir grup vatandaş uygulamaya isyan etti. İş hanının ilk belirlemede hafif hasarlı olduğunu, muhtarlık askısında ise ağır hasarlı olarak kayda geçmesi sonucu mahkemeye başvurduklarını dile getiren bina sakinleri mahkeme kararının beklemeden iş hanlarının yıkılmasına bir anlam veremediklerini söyledi.

'İÇERDEN HİÇ BİR EŞYAMIZI ALAMADIK'

Beyzade iş hanında ofisi bulunan Gazeteci Devrim Başer; “İş hanımız ilk belirlemede hafif hasarlıydı, sonra muhtarlıktaki askıda ağır hasarlı olduğunu öğrendik. Kendi çabamızla teknik personel getirip iş hanımızı incelettikten sonra mahkemeye yürütmeyi durdurmak için müracaat ettik. Bu süreci beklerken yanımızdaki Özgür Apartmanının yakımı sırasında Apartman enkazının iş hanımızın bir kısmına zarar verdi. Firma hiç kimseyi dinlemeden bizim binamızı da yıkmaya başladı.  İçerden hiçbir eşyamızı almaya müsaade etmeden, mahkeme kararını beklemeden bizi tehdit edercesine işyerimizi gasp ettiler.” Dedi.

'POLİS CEP TELEFONUMU YERE ATIP ÜZERİNE BASTI'

Polis müdahalesi sonrası cep telefonunun elinden alınarak yere atıldığını ve üzerine basıldığını öne süren Bina Sakinlerinden Mali Müşavir Ramazan Ünlü’de konuşmasını şöyle sürdürdü; “İlk olarak az hasarlı belirlenmesinin ardından son gün ağır hasarlı olarak belirtilmiş. Bizde hemen konuyu hukuka taşıdık ve içerdeki eşyalarımızı da almadık. Mahkemeden gelecek haberi beklerken yan apartmanın enkazının kendi binamıza hasar verdiğini duyarak binamızın önüne geldik.

'KENDİ MALINI ALIRKEN HIRSIZ İLAN EDİLDİ'

Binaya geldiğimde firma yetkilileri bir pikap çekmiş içerdeki bina sakinlerine ait demirbaşları alıyordu. Bizde kendi önemli eşyalarımızı almak için binaya girdik ve yan taraftan iş makinesi operatörü iş hanımızı yıkmaya başladı. Düşünün biz içindeyken eşyaları aldırmamak için binayı yıkmaya başladılar. Apar topar dışarı çıktık, bir bina sakinimiz ofisinden şofbeni almıştı, firma yetkilileri ona tepki gösterdi, adam kendi ofisinden kendi malzemesini aldı diye hırsız ilan edildi. 

Kahramanmaraş'ta itfaiye yangından etkilenen kaplumbağayı su ile serinletti Kahramanmaraş'ta itfaiye yangından etkilenen kaplumbağayı su ile serinletti

'MAHKEME NEDEN KİMSENİN UMURUNDA OLMADI'

Olay yerine gelen polis tarafından tartaklandık, polis bize sahip çıkması gerekirken dövmeli bir guruptan oluşan şirket yetkililerini koruması bizi çok üzdü. Sadece önemli evraklarımızı alıp çıkacaktık, firma yetkileri tarafından tehdit edildik, polis elimdeki cep telefonunu alıp yere attı, üzerine bastı. Mahkeme süreci, adalet kimsenin umurunda değildi.” Diyerek isyanını dile getirdi.

Editör: TE Bilisim