Bu kez size  Kahramanmaraş'ın da içinde bulunduğu bazı hasta şikayetlerinin cebi ilgilendiren bölümlerini aktaracağız. sikayetvar.com’a yapılan bu şikayetler aynen yazıldığı gibi düzeltilmeden verilmiştir:

14,7 milyon euro hibe: Kahramanmaraş dahil 6 ili kapsıyor! 14,7 milyon euro hibe: Kahramanmaraş dahil 6 ili kapsıyor!

Metin Akgül: '' Sular Akademi hastanesine annem için gece acil giriş yaptık. Öksürük ve aşırı mide bulantısı şikayeti ile. Bulgulara göre bir hastalık bulunmadığını eğer illa bir hastalığımız olduğunu düşünüyorsak bazı testler yaptırmamız ve 1400 TL vermemiz gerektiğini söylediler. Hiçbir müdahale yaptırmadan 300TL acilden muayene ücretini ödeyerek çıktık. E nabız'a baktığımda enjeksiyonlar yapılmış, serumlar takılmış bayağı bir tedaviye başlanmış gibi gözüküyor fakat biz hiçbir tedavi ve müdahale yaptırmadan hastahaneden çıktık! O yapılmayan tedavilerin parasını devletten alacak mı şimdi ?

Mehmet Turna: ''19 Mayıs sabahı babam Adil Turna'yı acilinize getirdim. Vücudunda hiçbir eklemleri çalışmıyordu ve bilinci yerinde değildi. Acil doktorunuz bir serum taktı ve enfeksiyon olduğunu söyledi. Aynı gün taburcu edildi fakat fenalaştı ve tıp fakültesine ambulansla götürdük. Şimdi yoğun bakımda yatıyor. Sizin hastaya bakış açınız bu mu? Bir de özel parayla muayene ediyorsunuz. İlgi yok, özelseniz hastaya hizmetiniz kusursuz olmalı değil mi? Ben pazarlık yapmadım ama gene de babamın iyileşmesi için hiçbir şey yapılmadı. Sizin gibi sağlık kuruluşlarının ruhsatını iptal etmek lazım!

Ayşe Ş.''Benim şikayetim aylardır düzeltilmeyen hastahanenin internet sitesine tahlil sonucu öğrenmek için e sonuç diye bir buton koymuşlar ama sonuçları bir türlü açamıyor randevu alınmıyor. Aylardır öyle bugün yine tahlil istedi. Doktorumuz numuneyi evden gönderdik tabi mesai saati olmadığı için doktordan alamadık. Telefondan kendim girip bakayım dedim ama açılmıyor. Yarın tekrar gitmem gerekecek bir an önce düzeltilmesi lazım özel deyip o kadar çok ücret alınıyor madem hizmet tam olsun

Haber: Furkan Tuğrul