TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Vahit Kirişci, Kahramanmaraşlı yerel siyasiler olarak birliklerinin ve beraberliklerinin en büyük güçleri olduğunu vurgulayarak, "Bu birlikteliğe asla taviz vermeyeceğiz. Rabbim muhafaza eylesin ve geliştirsin inşallah." dedi.

Kirişci, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Mehmet Şahin, Tuba Köksal, Ömer Oruç Bilal Debgici, Mevlüt Kurt, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel ve AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Cüneyt Doğan ile Meclis'te basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni atanan iki bakanı, Kahramanmaraş'a yönlendirilmesinden duydukları mutluluğu belirten Kirişci, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu'na teşekkür etti.

HİZMET ÖN PLANDA

Kirişci, ziyaret sırasında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum'un Kahramanmaraş'a özel ilgi gösterdiğini ve bölgedeki yapıları ve rezerv alan faaliyetlerini detaylı bir şekilde ele aldığını ifade etti. Elbistan ziyaretine de değinen Kirişci, siyasi ayrım gözetmediklerini, hizmetin her zaman öncelikleri olduğunu vurguladı.

Karatutlu: Deprem sonrası Kahramanmaraş'ta sağlık hizmetleri çöküşte! Karatutlu: Deprem sonrası Kahramanmaraş'ta sağlık hizmetleri çöküşte!

RAYLI SİSTEM VE SAĞLIK YATIRIMLARI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Görgel'in raylı sistem sözünü hatırlatan Kirişci, Bakan Kurum'un talimatıyla İlbank ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın raylı sistem konusunda iş birliğine başladığını bildirdi.

Sağlık Bakanı Memişoğlu'nun talimatıyla acil durum hastanelerinin yapımının hızlandığını belirten Kirişci, vatandaşların sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanması için çalıştıklarını dile getirdi.

YENİ KAHRAMANMARAŞ İNŞAASI

"Yeni Kahramanmaraş" vizyonuyla deprem sonrası şehrin yeniden yapılandırılmasının hızla ilerlediğini belirten Kirişci, kalıcı konut ve sağlık tesislerinin tesliminin devam ettiğini ve yatırımların kesintisiz sürdüğünü kaydetti.

SANAYİ VE TEKNOLOJİDE YENİ ADIMLAR

Kirişci, Kahramanmaraş'ın sanayi ve teknoloji alanında Cazibe Merkezleri Programı kapsamında yer alarak, Bölgesel Teşvik Sistemi'nden faydalanacağını belirtti. İlin tekstil, enerji ve savunma sanayiindeki önemini vurgulayan Kirişci, Kahramanmaraş'ın stratejik konumunu daha da güçlendirmek için çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

UZAY HAVACILIĞI VE SAVUNMA SANAYİNDE YÜKSELİŞ

Kirişci, TUSAŞ'ın Türkoğlu'da kurduğu uçak yapısalları üretim tesisiyle Kahramanmaraş'ın savunma sanayiindeki rolünü artırdığını söyledi.

Kahramanmaraş Havalimanı'nda planlanan yeni tesisle ilgili çalışmaların devam ettiğini belirten Kirişci, ilin uzay havacılığı alanında da üs olma hedefine ilerlediğini açıkladı.

Editör: İsa Aslantaş