Son yıllarda, talaş, odun veya ağaç atıklarından elde edilen peletlerin yakıt olarak kullanıldığı pelet sobalar, geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından tercih edilmeye başlanmıştır. Bu sobalar, özellikle evler, hobi bahçeleri, dağ ve bağ evleri ile birlikte iş yerlerinde ekonomik, çevreci ve modern bir ısıtma çözümü olarak dikkat çekmektedir.

pelet-soba_4

Vali Ünlüer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Programına Katıldı Vali Ünlüer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Programına Katıldı

YENİ NESİL SOBALAR: EKONOMİK VE ÇEVRE DOSTU

Yakıt olarak kullanılan peletlerin yanma potasındaki otomatik yüklemeli ve ateşlemeli şekilde yakılmasıyla çalışan yeni nesil pelet sobalar, odun ve kömür gibi geleneksel seçeneklere göre daha az kül ve duman üretmektedir. Bu özellikleriyle pelet sobalar, enerji krizi sonrasında artan önemiyle birlikte daha da yaygınlaşması beklenmektedir.

pelet-soba_1

GİRİŞİMCİ EŞREF ŞEKERLİ'NİN İHRACAT BAŞARISI

Kahramanmaraş Küçük Sanayi Sitesi'nde seri üretim yapan girişimci iş insanı Eşref Şekerli, geliştirdiği pelet sobalarıyla dünya çapında başarı elde etmektedir. Şekerli'nin şirketi, pelet sobalarını farklı ülkelere ihraç ederek, müşteri taleplerini karşılamak adına yoğun bir üretim gerçekleştirmektedir.

PARS PELET SOBALARI: ETKİLİ, TEMİZ VE GÜVENLİ

Pars Pelet Sobaları Satış ve Pazarlama Personeli Taner Bertizlioğlu, ürettikleri pelet sobalarının özelliklerini şu şekilde açıklamaktadır: "Pelet, sıkıştırılmış çam talaşından üretiliyor. Külü ve dumanı oldukça azdır. Saatte 1 ile 1.5 kilogram pelet tüketimi yapmaktadır. Yanan peletin sadece 1 kilogramı kül olarak çıkmaktadır ve geriye kalan 99 kilogramı ısıya dönüşmektedir. Tamamen hava ile çalışan ve elektronik aksamı olmayan soba, konutlardan bağ ve dağ evlerine, kafeteryalardan köy kıraathanelerine kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir."

pelet-soba_2

ETKİLİ ISITMA, KOLAY TEMİZLEME VE GÜVENLİ KULLANIM

Bertizlioğlu, sobalarının kolay temizlenebilir ve kolay yanma özellikleri ile dikkat çektiğini belirtiyor. Ayrıca, zehirleme riski olmayan pelet sobalarının, geleneksel kömür sobalarının yerini almaya başladığını vurguluyor. Ürünlerinin memnuniyetle karşılandığını belirten Bertizlioğlu, Türkiye'nin dört bir yanına kargo ile ürün gönderdiklerini ifade ederek, "İlk çalıştırmada pürmüz ya da jel yardımı ile çalıştırıyoruz. Sobamız görüldüğü gibi yanıyor ve yaklaşık 70-80 metrekare alanda etkili oluyor. Bu ürün 7 gün 24 saat çalışabilir" diyor.

pelet-soba_3

Pelet sobaları, ekonomik, çevreci ve modern ısıtma çözümleri sunarak, enerji tüketimi ve çevresel etkiler konusunda bilinçli tüketicilere hitap ediyor. Eşref Şekerli'nin başarılı ihracatı, Türkiye'nin bu alandaki yenilikçi ve kaliteli üretimini uluslararası arenada temsil etmektedir.