Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Ege'nin batısında görülecek gök gürültülü sağanak, bugün akşam saatlerinden itibaren İzmir, Aydın, Manisa, Muğla ve Balıkesir'in batı ilçelerinde kuvvetli bir şekilde etkili olması bekleniyor.

BATI EGE'DEKİ YAĞIŞLAR

Adalet yerini bulacak mı? Ezgi Apartmanı davasında flaş gelişme! Adalet yerini bulacak mı? Ezgi Apartmanı davasında flaş gelişme!

Gök gürültülü yağışların batı Ege'de devam ettiği bildirildi. Bu akşam saatlerinden itibaren ise Çanakkale'nin güney bölgeleri, Balıkesir ve Bursa çevrelerinde de yağışın etkisinin artarak devam etmesi öngörülüyor.

AKDENİZ BÖLGESİ'NDE KUVVETLİ YAĞIŞLAR

Akdeniz'de ise gece saatlerinden itibaren gök gürültülü sağanak yağışların Antalya'nın doğusu ile Kaş, Finike, Demre ilçeleri ve Mersin'in batı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

KAHRAMANMARAŞ'IN KUZEYİNDE KAR VE YAĞMUR BEKLENİYOR

Kahramanmaraş'ın kuzeyindeki yüksek bölgelerde ise kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı görüleceği tahmin ediliyor.

GENEL UYARI: OLUMSUZ HAVA KOŞULLARINA KARŞI TEDBİRLİ OLUN

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, olumsuz hava koşullarına karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Sel, su baskını, yıldırım, hortum, tipi, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, buzlanma gibi olumsuzluklara karşı gerekli tedbirlerin alınması önem arz etmektedir. Ulaşımda aksamalar yaşanabileceği ihtimali de göz önünde bulundurularak, sürücülerin ve vatandaşların güvenliğini ön planda tutmaları gerekmektedir.