Kahramanmaraş, 6 Şubat depremlerinin merkez üssü olarak büyük bir yıkım yaşamıştı. Bu felaketin ardından neredeyse ayakta kalan tek bina olarak bilinen İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) binası, şimdi yıkım riskiyle karşı karşıya!

TUSAŞ Kahramanmaraş yatırımının detayları belli oldu! TUSAŞ Kahramanmaraş yatırımının detayları belli oldu!

YIKIM KARARI ALINDI, ANCAK BİLGI VERİLMEDİ!

Kahramanmaraş İMO Şube Temsilcisi Ökkeş Buğra Dalkıran, şehir merkezine rezerv alan ilan edilen planlarda İMO binasının bulunmadığını fark ettiklerini belirtti. Dalkıran, binanın yıkılıp yıkılmayacağı hakkında kendilerine bilgi verilmediğini ifade ederek, “Bu bina depremin simgesi haline geldi. Hiç zarar görmeden ayakta kaldı. Belki bir kısmının müze olarak değerlendirilmesi bile düşünülebilir. Buna rağmen yıkılacağı söylentilerini duyuyoruz ve planlarda bu binanın yok sayıldığını görüyoruz” dedi.

CAMİ MUHAFAZA EDİLECEK, İMO BİNASI RİSK ALTINDA!

Şehir merkezinin rezerv alan ilan edilmesinin ardından, İMO binasının yıkılacağı fakat hemen arkasında bulunan caminin muhafaza edileceği iddiası gündeme geldi.

6 Şubat depremlerinde en çok etkilenen kent merkezinde bulunan İMO binası, bilim ve tekniğe uygun yapılan binaların ayakta kalabileceğini göstermesi açısından bir simge haline gelmişti. Ancak şimdi, bu sembol binanın yıkım kararıyla karşı karşıya olduğu belirtiliyor.