Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) ile Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) işbirliğinde, TOBB Kahramanmaraş Genç ve Kadın Girişimciler Kurulları tarafından desteklenen 'Deprem Bölgesi E-Ticaret Kalkınma Konferansı' düzenlendi.

E-TİCARET LİDERLERİNİN KATILIMI İLE BÜYÜK BAŞARI

KMTSO Yönetimi, depremin ardından bölgedeki ticaretin canlanması ve ekonomik faaliyetlerin yeniden düzenlenmesi amacıyla önemli bir adım attı.

Hepsiburada, Trendyol, Sahibinden.com, İdeasoft, T-Soft, Akib, Exporgin, Horoz Lojistik, PTT Avm, Cimri ve Turkishouq gibi önde gelen şirketlerin temsilcileri, Kahramanmaraşlı girişimcilerle bir araya geldi.

Konferans, deprem bölgesindeki iş dünyasının dijital dönüşüm sürecine ışık tuttu.

GÜMÜŞER: TÜRKİYE DİJİTAL TİCARETTE GELİŞİME AÇIK

KMTSO Başkan Vekili Hikmet Gümüşer, Türkiye'nin dijital ticaret ve ihracatta gelişime açık olduğunu vurgulayarak, e-ticaretin genç ve kadın girişimciler için önemini belirtti.

Gümüşer, ücretsiz teslimat, indirimler, kolay iade ve hızlı ödeme sistemleri gibi avantajların e-ticaretin tercih edilme sebepleri olduğunu ifade etti.

Yeniden Refah'tan Orta Hasarlı Binalara Çözüm Yeniden Refah'tan Orta Hasarlı Binalara Çözüm

KMTSO: TÜM TİCARİ KESİMLERİN TOPARLANMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

KMTSO olarak depremin etkilerini azaltmak adına çalışmalar yürüttüklerini belirten Gümüşer, özellikle genç ve kadın girişimcilere uluslararası fonlardan tedarik edilen hibe programları ile destek verdiklerini dile getirdi.

EKMEKÇİ: TÜRKİYE'DE E-TİCARETİN POTANSİYELİ

ETİD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Ekmekçi, Türkiye'deki e-ticaretin toplam payının yüzde 20 olduğunu ve e-ihracatın payının yüzde 1 seviyelerinde olduğunu belirtti.

Ekmekçi, dernek olarak deprem bölgesine özel destek paketleri sunduklarını ve bu konuda düzenledikleri konferans serileri ile desteklerini sürdürdüklerini açıkladı.

ERDOĞANYILMAZ: KAHRAMANMARAŞ'IN YENİDEN AYAĞA KALKIŞI

TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Serhan Erdoğanyılmaz, Kahramanmaraş'ın tarihi mücadele azmiyle dijitalleşmeye adapte olması gerektiğini vurgulayarak, e-ticaretin önemine dikkat çekti. Erdoğanyılmaz, genç girişimcilerin dünya trendlerini yakalamak için mücadele ettiğini belirtti.

KENGER: ONLİNE PLATFORMLAR VE E-TİCARETİN ÖNEMİ

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Betül Zabun Kenger, deprem sonrası yaşanan müşteri kaybına dikkat çekerek, online platformların ve e-ihracatın önemine vurgu yaptı. Kenger, e-ticaretin kadın girişimciler için büyük fırsatlar sunduğunu ifade etti.

Bu önemli konferans, deprem bölgesindeki iş dünyasının dijitalleşme konusundaki bilinci artırarak, ekonomik canlanmaya katkı sağlamayı hedefledi.