Kahramanmaraş'ta muhteşem manzara hayran bıraktı! Doğa fotoğrafçıları akın etti Kahramanmaraş'ta muhteşem manzara hayran bıraktı! Doğa fotoğrafçıları akın etti

Yılbaşı, her sene olduğu gibi beraberinde yeni düzenlemeler ve zamlar getirirken, Kahramanmaraşlı vatandaşlar, özellikle ekmeğe yapılacak olası zamları merakla bekliyor.

2024 yılında ekmeğe zam gelip gelmeyeceği ve ne kadar bir artış olacağı soruları, şehirdeki vatandaşların gündemini oluşturuyor.

GIDALARA GENEL ZAM BEKLENTİSİ

Yeni yılla birlikte Kahramanmaraş'ta, gıda ürünlerine yapılacak zamlar konuşulmaya başlandı.

Odun, un, maya ve işçilik maliyetlerine yönelik beklentiler, ekmeğin fiyatına yapılacak olası zam tartışmalarını beraberinde getirdi.

kahramanmaras-ekmek-zammi

VATANDAŞLAR ZAMLARDAN OLUMSUZ ETKİLENDİ

Sürekli olarak gıda fiyatlarına yapılan zamlardan olumsuz etkilendiklerini belirten Kahramanmaraşlı vatandaşlar, özellikle asgari ücretin yükselmesiyle birlikte gelen zamların kendilerini olumsuz etkilediğini ifade etti.

İş maliyetlerine yapılan zamların da ekonomik sıkıntılara neden olduğunu dile getiren vatandaşlar, "Yeni yılda asgari ücretin yükselmesiyle birlikte üst üste gelen zamlar bizi çok olumsuz etkiledi. İş maliyetlerine yapılan zamlar, ekonomik durumumuzu zorlaştırıyor" şeklinde görüş belirtti.