Kahramanmaraş'ta çifte afetin yıkamadığını sorumsuz firma yıktı! 13 aydır seslerini kimseye duyuramıyorlar Kahramanmaraş'ta çifte afetin yıkamadığını sorumsuz firma yıktı! 13 aydır seslerini kimseye duyuramıyorlar

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, F.K. ve S.A.A. adlı şahısların ellerinde bulunduğunu iddia ettikleri tarihi bir eseri satmaya çalıştığı bilgisi üzerine operasyon düzenledi.

HAFTALAR SÜREN İNCELEMENİN ARDINDAN ADRESLER BELİRLENDİ

Ekiplerin uzun süren titiz bir çalışmanın ardından şüphelilerin adreslerini tespit etmeleri üzerine harekete geçildi. Operasyon için düğmeye basan jandarma ekipleri, F.K. ve S.A.A.'yı yakalamak için harekete geçti.

1300 YILLIK TARİHİ TEVRAT ELE GEÇİRİLDİ

Şüphelilerin üzerinde yapılan aramalarda, deri üzerine yazılmış olduğu iddia edilen 1300 yıllık tarihi bir Tevrat ele geçirildi. Operasyon, bölgede nadir bulunan antik eserlerin kaçakçılığına yönelik önemli bir başarı olarak değerlendirildi.

İKİ KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Gözaltına alınan F.K. ve S.A.A., sorgulanmak üzere karakola götürüldü. Tarihi Tevrat ise güven altına alındı. Şahısların kaçakçılık ve organize suçlarla ilgili faaliyetlerinin detayları üzerinde duran jandarma ekipleri, soruşturmayı titizlikle sürdürüyor.

Editör: İsa Aslantaş