Cuma günü, Kahramanmaraş'ın Piri Reis Mahallesi’nde bulunan Karacaoğlan Aile Sağlığı Merkezi'nde beklenmedik bir olay yaşandı. İddiaya göre H.K. isimli şahıs, Aile Hekimi İlber Yerli'den ilaç yazmasını talep etti. Ancak görüşme sırasında sinirli davranışlar sergileyen H.K., doktora hakaretler savurdu ve ardından doktoru iterek saldırgan tutumunu sürdürdü.

Aile Hekimine Bicakli Saldiri O Anlarda Bir Vatandasin Rahatligi Pes Dedirtti 2

BIÇAKLA SALDIRDI, DOKTOR KİLİTLİ ODAYA SIĞINDI

Olay, sağlık merkezinin güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülere göre, H.K. cebinden çıkardığı bıçakla Dr. İlber Yerli'ye saldırmaya çalıştı. Durumu fark eden Dr. Yerli, hızla odasına kaçıp kapıyı kilitledi. H.K. ise kapıyı zorlayarak açmaya çalıştı, fakat başarılı olamadı. Koridorda bulunanlar H.K.’yi engellemeye çalıştı ancak saldırgan kapıyı açma çabasından vazgeçmedi. Bir süre sonra H.K., sağlık merkezinden ayrıldı.

Kahramanmaraş rotasını oraya çevirdi! Doğanın cömert armağanı... Giden eve dönmek istemiyor Kahramanmaraş rotasını oraya çevirdi! Doğanın cömert armağanı... Giden eve dönmek istemiyor

Aile Hekimine Bicakli Saldiri O Anlarda Bir Vatandasin Rahatligi Pes Dedirtti 1

POLİS H.K.’Yİ ARIYOR

Olayın ardından sağlık merkezine gelen polis ekipleri, Dr. İlber Yerli’nin ifadesine başvurdu ve güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek H.K.’yi yakalamak için çalışma başlattı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Aile Hekimine Bicakli Saldiri O Anlarda Bir Vatandasin Rahatligi Pes Dedirtti 4

İLGİNÇ DETAY: TELEFONLA KONUŞAN KİŞİ

Saldırı anında koridorda bulunan bir kişinin rahat tavırları dikkat çekti. Görüntülerde, ayak ayak üstüne atarak koltukta oturan ve cep telefonuyla konuşmaya devam eden bir şahıs, hiçbir şey olmamış gibi davranmaya devam etti. İsmi öğrenilemeyen bu kişi, telefon görüşmesini bitirdikten sonra bir süre de H.K.’yi izleyip, ardından koridordan ayrıldı.

Olayın şok edici anları, çevredeki vatandaşlar ve sağlık merkezi çalışanları tarafından büyük bir şaşkınlıkla karşılandı. Sağlık merkezindeki güvenlik önlemlerinin artırılması için çalışmalar başlatıldı.

Aile Hekimine Bicakli Saldiri O Anlarda Bir Vatandasin Rahatligi Pes Dedirtti 3

Editör: İsa Aslantaş