Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, son zamanlarda gündemi sarsan EXPO 2023 etkinliği ile ilgili sert eleştirilerde bulundu.

Öztunç, konuya dair sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Öztunç'un eleştirileri, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı ve parti yöneticilerinin seçimlerin ardından gerçekleştirdiği "100 Gün Değerlendirme" toplantısıyla ilgiliydi.

Bu toplantıda dikkat çeken detay ise, toplantının afişinde "Kahramanmaraş'ta Türkiye Yüzyılı Başladı" yazısının yer almasıydı. Ayrıca, bu toplantının EXPO 2023 etkinliğinin iptali ile ilgili olduğu da kamuoyuna duyuruldu.

Boeing Parçaları Artık Kahramanmaraş'ta Üretiliyor: TUSAŞ Yatırımı Bölgeye Umut Katıyor! Boeing Parçaları Artık Kahramanmaraş'ta Üretiliyor: TUSAŞ Yatırımı Bölgeye Umut Katıyor!

ÖZTUNÇ: "ETKİNLİK İPTAL DİYE TOPLANTI YAPIYORLAR!"

Ali Öztunç, bu durumu "etkinlik iptal diye toplantı yapıyorlar" sözleriyle eleştirdi. Özellikle EXPO 2023 için harcanan milyonları gündeme getiren Öztunç, "Deprem zamanı bile durmadınız parayı oraya yatırdınız. Milletin parasını depremde har vurup harman savurdunuz. Şimdi ise beceriksizliğiniz nedeniyle fuar iptal oldu." ifadeleriyle hükümeti sert bir dille eleştirdi.

"HARCANAN MİLYONLARIN HESABINI VERMEYECEK MİSİNİZ?"

Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş'ta su sorununun hala çözüme kavuşmadığını, sağlık hizmetlerinin kötü bir durumda olduğunu hatırlatarak, "Bir de çıkıp 'Türkiye Yüzyılı Başladı' diyorsunuz. Bu nasıl başlamak böyle?" şeklinde sorular yönelterek, harcanan milyonların hesabını vermelerini istedi.

CHP Milletvekili Ali Öztunç'un bu sert eleştirileri, EXPO 2023 etkinliğinin iptali konusundaki tartışmaları daha da alevlendirdi.

ali-oztunc-x-paylasimlari