Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekipleri, "Hizmet İçi Eğitim" kapsamında gerçekleştirdikleri tatbikatla toplumsal olaylara etkili müdahale yeteneklerini sergiledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Atama Kararları: Kahramanmaraş'ta Değişim! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Atama Kararları: Kahramanmaraş'ta Değişim!

Tatbikat, kamu düzenini tehdit eden bir eylemci grubu senaryosu üzerine kuruldu.

polislerin-tatbikati-gercegi-aratmadi_3

EYLEMCİ GRUBUNA ETKİN MÜDAHALE

Tatbikatta, senaryo gereği yolu barikatlarla kapatan ve ateş yakarak yasa dışı sloganlar atan eylemciler, polis ekipleri tarafından göz yaşartıcı savunma tüfeği, gaz ve TOMA ile etkisiz hale getirildi.

Alevler TOMA tarafından söndürülerek kontrol altına alındı. Çevik kuvvet polislerinin hızlı ve etkili operasyonu sonucunda eylemciler gözaltına alındı.

polislerin-tatbikati-gercegi-aratmadi_1

GÖKDUĞAN: "ARKADAŞLARIMIZ GÖREVLERİNİ EKSİKSİZ TAMAMLADI"

Tatbikatın ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, "Arkadaşlarımızın yıl boyunca almış oldukları toplumsal olaylara müdahale eğitimi ile ilgili bugün alanda aldıkları eğitimi görmek üzere bir tatbikat düzenledik. Arkadaşlarımızın hepsi gerek eylemci gerekse müdahalede yer alan arkadaşlarımızın tamamı verilen görevleri eksiksiz tamamladı. Ben hepsine teşekkür ediyorum. İnşallah böyle bir olaya müdahale etme ile karşılaşmayız, ama böyle bir durumda arkadaşlarımızın aldıkları eğitimler doğrultusunda her türlü göreve hazır olduklarını gördük" dedi.

polislerin-tatbikati-gercegi-aratmadi_4

EĞİTİMİN ÖNEMİ VURGULANDI

Gökduman, polislerin yıl boyunca aldıkları toplumsal olaylara müdahale eğitiminin ne kadar önemli olduğuna vurgu yaparak, ekiplerin her türlü senaryoya karşı hazır olduğunu belirtti.

Tatbikatın, güvenlik güçlerinin koordinasyonu ve etkili müdahale yeteneklerini artırmaya yönelik önemli bir adım olduğu ifade edildi.

polislerin-tatbikati-gercegi-aratmadi_6

polislerin-tatbikati-gercegi-aratmadi_5