Kahramanmaraş ve ilçelerindeki çiftçiler, alın terinin karşılığını almaya başlamış durumda.

Buğday hasadı için kollarını sıvayan çiftçiler, hem modern teknolojik aletleri hem de geleneksel tarım ekipmanlarını kullanarak çalışıyorlar.

Güneşin yakıcı sıcakları altında yoğun bir tempoda çalışan çiftçiler, buğday tarlasında hem teknolojinin avantajlarından yararlanıyorlar hem de atalarından gelen tarım yöntemlerini sürdürüyorlar.

Hasat sahalarında traktörler ve biçerdöverler modern tarımın temsilcileri olarak görülürken, bazı çiftçiler ise geleneksel olarak sabanları ve el değirmenlerini kullanarak buğday hasadını gerçekleştiriyorlar.

kahramanmarasta-bugday-hasadi-hem-geleneksel-hem-de-teknolojik-yontemlerle-basladi

Zorlu bir iş olan buğday hasadı, çiftçiler için erken saatlerde başlıyor ve aşırı sıcaklar nedeniyle öğlen saatlerinde ara veriliyor. Çiftçilerin enerjilerini toplamalarına ve sonra tekrar tarlada çalışmaya devam etmelerine olanak sağlıyor.

Kahramanmaraş'taki bu çiftçiler, geleneksel tarımın köklerini korurken aynı zamanda teknolojik gelişmeleri de takip ederek modern tarımın getirdiği verimlilik artışından faydalanıyorlar.

Kahramanmaraş'ta kafa kafaya facia! Belediye otobüsü ve özel halk otobüsü çarpıştı Kahramanmaraş'ta kafa kafaya facia! Belediye otobüsü ve özel halk otobüsü çarpıştı

Buğday hasadı, bölgenin tarım geleneğini ve çiftçilerin azimlerini bir araya getiriyor.