Trafikte can kayıplarını ve kazaları önlemeye yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla 'Hayatla yarışılmaz' mottosuyla kutlanan Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası dolayısıyla Kahramanmaraş'ta çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Piazza Alışveriş Merkezi'nde oluşturulan etkinlik alanında çocuklar ve gençlerin trafik güvenliği hakkında bilgi sahibi olmasının önemi anlatıldı. Etkinlik Piazza Genel Müdürü Hakan Kaan Avcı'nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Whatsapp Image 2024 05 08 At 14.38.27

TRAFİK KURALLARI HAYAT KURTARIYOR!

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Whatsapp Image 2024 05 08 At 14.38.27 (1)

"Trafik Haftası münasebetiyle İl Jandarma Komutanlığımızla birlikte AVM'de bir trafik standı açtık. Amacımız, vatandaşlarımızın ve sürücülerimizin trafik kurallarına dikkatini çekmek. Birinci derecede üzerinde durduğumuz konu ise hız ve emniyet kemeri ile kırmızı ışık ihlali. Bu üç unsur maalesef trafik kazalarında başı çekiyor. Sürücülerimiz bu üç unsura azami derecede dikkat ederlerse, inanıyoruz ki meydana gelen trafik kazalarındaki ölüm oranı en aza inecektir. Ayrıca motosiklet kullanan sürücülere burada birkaç tane kart dağıttık. Motosiklet sürücülerimize kas kullanımına da dikkat etmelerini istiyoruz. Kas kullanımı çok önemlidir, çünkü herhangi bir kazada başlarını herhangi bir tarafa çarptıklarında yaralanmalı veya ölümcül kaza meydana gelebilir. Bunlar birinci derecede dikkat edilmesi gereken hususlar. İnşallah bundan sonraki süreçte bu etkinliğimizin de katkısıyla daha dikkatli sürücülerle trafikte karşılaşırız."

Whatsapp Image 2024 05 08 At 14.38.27 (2)

KIRSAL BÖLGEDE DİKKAT!

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Gökhan İnan ise şunları ifade etti:

"Öncelikle, bu trafik haftasında İçişleri Bakanlığımızın himayelerinde gerçekleştirdiğimiz etkinliğe katılan tüm vatandaşlarımızı ve çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyoruz. Kırsal bölgede özellikle traktörlerin kasalarının reflektörlerinin tam olması konusuna hem biz dikkat ediyoruz hem de yol kullanıcılarının dikkat etmesini istiyoruz. Bir önceki sayın müdürümüz de söyledi: "Burada 'hayatla yarışılmaz' mottosu var." Gerçekten, hayatla yarışılmaz. Eğer sevdiklerimize sağ salim ulaşmak istiyorsak, bu kurallara öncelikle yol kullanıcılarının uyması gerekmektedir. Ben bu vesileyle bütün Kahramanmaraş halkına da selamlarımızı iletiyoruz."

Whatsapp Image 2024 05 08 At 14.38.28

Etkinlikte çocuklar ve gençler trafik kuralları hakkında bilgilendirildi, trafik işaretleri ve araçların işlevleri hakkında oyunlar oynandı. Ayrıca motosiklet sürücülerine kask takmanın önemi ve doğru kask kullanımı hakkında da bilgi verildi.

KSÜ’de ‘5 Mayıs Dünya Ebeler Günü’ Kutlandı KSÜ’de ‘5 Mayıs Dünya Ebeler Günü’ Kutlandı

Whatsapp Image 2024 05 08 At 15.52.29

Whatsapp Image 2024 05 08 At 14.38.27 (4)