Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesine bağlı Bulutoğlu Mahallesi'nde yaşayan yaklaşık bin kişi, iletişim sıkıntısıyla karşı karşıya. Mahalle sakinleri, telefon görüşmeleri için yüksek noktalara çıkmak zorunda kaldıklarını ve bu duruma tepki gösterdiklerini belirtiyorlar.

VERİCİ TALEBİ

Dağların kucağında konumlanan Bulutoğlu Mahallesi, iletişim altyapısının yetersizliği nedeniyle vatandaşlar için zorlu bir deneyim sunuyor. Mahalle sakinlerinden İbrahim Karabacak, "Telefonlarımızın çekmediği bu mahallede iletişim kurabilmek için yüksek bölgelere yöneliyoruz. Ancak yolların bozuk olması nedeniyle zorluklarla karşılaşıyoruz. Telefon çekimini sağlamak adına ev çatılarına, ağaç tepelerine ve yüksek noktalara çıkmak zorunda kalıyoruz. Bu sorunun çözümü için bölgeye verici direği konulmasını talep ediyoruz" şeklinde konuştu.

Başkan Görgel, Kapalı Çarşı’da Esnaf ve Vatandaşlarla Bir Araya Geldi Başkan Görgel, Kapalı Çarşı’da Esnaf ve Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Ümit Karabacak ise, "Köyümüzde yaklaşık 500 hane bulunuyor. Birkaç obadan oluşan bu köyde özellikle güney obasında telefon çekmiyor. İletişim kurma imkânımız sınırlı. Toplamda bin kişinin yaşadığı köyde, insanlar iletişim kurabilmek için araçlarıyla uzak noktalara gitmek zorunda kalıyor veya yürüyüş yapıyor. Öğrencilerimiz ders yapabilmek için yüksek yerlere çıkma ihtiyacı hissediyor. İletişim olanaklarının iyileştirilmesini talep ediyoruz" dedi.

YARDIM İSTİYORLAR

Bulutoğlu Mahallesi sakinleri, iletişim sorununun giderilmesi için ilgili yetkililerden yardım bekliyor. Mahalle halkı, daha güvenli ve kesintisiz iletişim imkânlarına kavuşmayı umut ediyor.