Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesine bağlı Ilıca Mahallesi'nde faaliyet gösteren bir hırdavat dükkanı, iddialara göre gece saatlerinde molotof kokteyli atılması sonucu kundaklandı. Yangında işyerinde bulunan inşaat malzemeleri kullanılamaz hale geldi ve maddi zararın 4 milyon Türk Lirası olduğu belirlendi.

AW124081_04

İŞYERİ SAHİBİNİN ŞAŞKINLIK ANI

Olay, dün gece meydana geldi ve işyeri sahibi Muhammed Ali Gündeş, gece saat 02.00 civarında jandarma ekiplerinin telefonla aramasıyla uyandığını ifade etti. Gündeş, "Dükkanımızın yandığını söylediler. Biz de hemen koşup geldik. Jandarma ilk müdahaleyi yapmış, sonrasında itfaiye ekipleri yangını soğuttu. Bilerek yakmışlar, molotof atmışlar zaten içeriye. Kameranın yönünü çevirmişler. İlk önce kamera kayıt cihazı içerde olduğu için ofis bölümüne atmışlar molotofu" şeklinde konuştu.

Toptaş: Hemşehrilerimizin Güven ve Desteği Bizlere Güç Veriyor Toptaş: Hemşehrilerimizin Güven ve Desteği Bizlere Güç Veriyor

AW124081_02

KOMPLE ZARAR

Gündeş, işyerinin tamamen zarar gördüğünü belirterek, "Dükkan komple zarar gördü. Hepsi is, plastik malzemeler olsun, diğer alüminyum malzemeler olsun işlenmiş, yanmış, çürümüş. Birçok zararımız var. Tabii şüpheli kişiler var. Ama şu an kesin bir şey söylemiyoruz. Jandarma ekipleri olaya müdahale ediyor. Onların da şüphelendiği kişiler var. Hepsini araştırıyorlar. Hard diski yangının içerisinden çıkardık. Eminim ki, jandarma ve siper suçlar bunu çıkaracaktır. Ortalama 4 milyon Türk Lirası en az zararımız var" diye ifade etti.

AW124081_06

"BUNU YAPAN İNSANLAR, İNSAN DEĞİL"

Yangının tüp satışı yapılan dükkana sıçramamasının büyük bir felaketin önüne geçtiğini vurgulayan Gündeş, "Dükkanın içerisindeki çoğu malzeme kullanılmayacak durumda. Bunu yapan insanlar, insan değil. Kimsenin ekmek teknesine bunu yapamaz, yapmaması lazım. Bir üst katta tüp satış noktası var. İşyerinde boyalar var tinerlere geçseydi, bu bina komple yanardı, tüp tarafına geçerdi. Bu çevrede çok sağlıklı yer kalmazdı. Patlayabilirdi, yanabilirdi. Üst katlarda misafirler var, otel sahipleri var. Burada kalıyorlar. Çok şükür onlara bir şey olmadı. Otelin pencereli yanabilirdi. Çok şükür sağ salim kurtulduk. Biran önce jandarma ekiplerinin veya daha üst yerlerin bunların sonuçlarını bekliyoruz. Çünkü hard diski teslim ettik" dedi.

AW124081_05