Katılım sonrası değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti Kahramanmaraş 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Ahmet Çabukel, üye katılımının her gün devam edeceğini belirterek 14 Mayıs’ta Cumhur İttifakı’na en büyük şoku İYİ Parti’nin yaşatacağını söyledi.

Çabukel, “Aramıza 500 yeni arkadaşımız daha katılım sağladı. İYİ Parti’miz her geçen gün büyümeye, dalga dalga halkın desteğini almaya devam ediyor. Hizbullah’ın siyasi kolu HÜDAPAR’ın da için de yer aldığı eli kanlı terör örgütleriyle koyu muhabbete giren Cumhur İttifakı’nın İYİ Parti’yi zayıf gösterme çabaları işe yaramayacak. Her geçen gün milletimizi daha da fakirleştiren, her geçen gün daha beceriksiz yönetim ortaya koyan ve her geçen gün kendi halkını daha fazla aşağılayan kendini bilmezler iktidarının algı çalışmaları sandıkta ters tepecek. Milletimiz artık kötü iktidara karşı sessiz sessiz isyan ediyor ve bu isyanlarını İYİ Parti’ye katılarak gösteriyorlar. İnşallah 14 Mayıs’ta milletimiz iktidara gelecek ve kötü iktidardan kurtulacağız” dedi.

“KÖTÜLERİN KARŞISINDA KENETLENMEKTEN BAŞKA ÇAREMİZ YOK”

Şehir Merkezinin Yeni Şebeke Hatlarının İmalatı Sürüyor Şehir Merkezinin Yeni Şebeke Hatlarının İmalatı Sürüyor

Çabukel, konuşmasına dün Erzurum’da terör örgütlerinden farkı olmayanlar tarafından saldırıya uğrayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ekibine geçmiş olsun dileklerini ileterek başladı. Çabukel, şöyle konuştu: “Eli taşlı ve sopalı militanların kadın, çocuk, yaşlı demeden vatandaşlara hunharca saldırmasını kınıyorum. Terör örgütlerinden farkı olmayanların saldırılarında yaralanan tüm vatandaşlarımız başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu ve ekibine geçmiş olsun, diyorum.  Taşlarla, sopalarla saldırsalar da her gün büyüyecek ve Türkiye’mizi ortaçağ düzeninden kurtaracağız. Bu gayretlerimiz çok şükür sonuç veriyor. Elmalar Mahallesi’nden 100 ve şehir merkezinde 400 olmak üzere son bir haftada toplamda 500 kişi, İYİ Parti ailesine dahil oldu. Partimizi kurduğumuzdan beri hem iktidarın ayak oyunları ve algı çalışmalarına karşı büyüdük hem de vatandaşlarımızın yoğun talebiyle sayıca büyüdük. Büyümeye de devam edeceğiz. Çünkü kötülerin karşısında kenetlenmekten başka çaremiz yok. Biz büyüyeceğiz ki kötülerin iktidarına son vereceğiz.”

“MİLLETİMİZE KAYBETTİRENLER, 14 MAYIS’TA KAYBEDECEK!”

İktidarın son kullanma tarihinin 14 Mayıs’ta dolacağını ve milletin iktidara geleceğini dile getiren Çabukel, şu açıklamalarda bulundu: “Kötü iktidar partisi ve küçük küçük ortakları, bir araya gelerek Milleti Tanımaz, Kendini Bilmezler ittifakını kurmuşlar. Bunca zamandır halka yaşattıkları zulüm yetmezmiş gibi şimdi halktan zulme devam etmek için yetki istiyorlar. İktidarları boyunca makam, mevki, ihale peşinde koşanların, tek amaçları dünyalık varlıklarını artırmak olanların şimdi aklına millet gelmiş. Bunu milletimiz yer mi? Yemez. 14 Mayıs’ta da yemeyecek. Bir yüzüğüm var diyenlerin dünya kadar servet edindiği bu düzende milletimiz hep kaybetti. Öğrencilerimiz, almak istediği eğitimi kaybetti. Esnafımız, dengesiz piyasa şartlarında sermayesini kaybetti. Memurumuz, enflasyonun altında ezilerek refahını kaybetti. Çiftçimiz, hacizle traktörünü, tarlasını kaybetti. Gençlerimiz, umudunu kaybetti. Şimdi de Kahramanmaraşlılar, kötü idarecilerin yüzünden 6 Şubat depremlerinde canlarını kaybetti. Ama artık yeter. Artık vatandaşımız kaybetmeyecek. Milletimize kaybettirenler, 14 Mayıs’ta kaybedecek!”

“14 MAYIS’TA EN BÜYÜK SÜRPRİZİ İYİ PARTİ YAPACAK!”

İYİ Parti’nin gövde gösterilerinden uzak, sessiz sakin bir şekilde sade bir seçim çalışması yürüttüğünü aktaran Çabukel, şu açıklamalarda bulundu: “Tüm adaylarımız, aday adaylarımız ve kendini İYİ’lerin iktidarına adamış tüm partililerimizle mütevazi bir seçim çalışması yapıyoruz. Çünkü halkımız kan ağlıyor. Milletimiz perişan. Çünkü onlara bunu yaşatan kötü bir iktidar ve kötü sözü siyasi edebiyat sanan bir küçük partiler topluluğu var. Onlar alışık olduğu müzikli seçim çalışmaları yapmaya devam etsin biz; sessiz sedasız milletimizle samimiyetimizi paylaşma gayretindeyiz. Seçime sayılı günler kaldı. Ama biz çok rahatız. Çünkü bazıları gibi ne depremde ne de depremden sonra Kahramanmaraş’a gelerek size vekil olmak istiyoruz, demedik. Kahramanmaraş’ı zerre tanımayan adaylar topluluğunu korkutan da bu. Biz sahadan hiç ayrılmadık. Vatandaşlarımızın elini hiç bırakmadık. Bu yüzden 14 Mayıs’ta en büyük sürprizi İYİ Parti yapacak! Hep milletimizin umudu olduk, öyle olmaya da devam edeceğiz.”

Editör: TE Bilisim