Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı KASKİ, son dönemde meydana gelen depremler ve artan kuraklık etkisiyle birlikte içme suyu tesislerinin olumsuz etkilendiğini ve su kaynaklarının azaldığını açıkladı.

Birlikte mücadele başarı getirdi! Mücbir sebep bir kez daha uzatıldı Birlikte mücadele başarı getirdi! Mücbir sebep bir kez daha uzatıldı

Bu olumsuz etkiler sebebiyle bazı bölgelerde geçici su kesintileri yaşandığı bildirildi.

Konuyla ilgili olarak KASKİ yetkilileri, su kesintilerinin önlenmesi ve içme suyunun sıkıntısız bir şekilde temin edilmesi amacıyla bakım onarım ve su temini çalışmalarının kesintisiz bir şekilde devam ettiğini belirtti. Vatandaşların su sıkıntısı yaşamaması için büyük çaba harcanmakta olduğu vurgulandı.

Bu konuda halkın yardımına koşmak için KASKİ'nin 185 çağrı merkezinin, suyla ilgili ihbarlar, şikayetler ve talepler için 7/24 hizmet verdiği ifade edildi.

Kahramanmaraşlı hemşerilerin sürekli ve sağlıklı içme suyuna kesintisiz erişimi sağlamak adına, suyun israf edilmemesi ve amaç dışında kullanılmaması gerektiği konusunda büyük bir hassasiyet gösterilmesinin önemine değinildi.

Belediye yetkilileri, bu önemli kaynağın korunması ve sürdürülebilirliği için halkın duyarlılık göstermesinin şehir genelinde yaşam kalitesini yükselteceğini vurguladı.

kaski-resmi-aciklama