Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesine bağlı Kürtül Mahallesi sakinleri, yollarının bakımının yapılmamasına karşı büyük bir tepki gösteriyorlar.

Kirişci'den Yerel Seçim Değerlendirmesi: Kahramanmaraş'ta Siyasi Dengeler Neleri İşaret Ediyor? Kirişci'den Yerel Seçim Değerlendirmesi: Kahramanmaraş'ta Siyasi Dengeler Neleri İşaret Ediyor?

Halk, Onikişubat Belediyesi'ne defalarca başvurmalarına rağmen, Expo etkinliği nedeniyle bütün iş makinelerinin başka bir yerde olduğunu iddia eden yetkililerin kendilerine yardımcı olmadığını dile getiriyor.

Bu durumu protesto etmek amacıyla Kanal46 ve Moderatör TV ekibini mahallelerine davet eden köy sakinleri, geçtiğimiz deprem nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kaldıklarını ve yeni yerleştikleri köylerine yolunun yazın toz, kışın ise çamur nedeniyle kullanılamaz hale geldiğini anlattılar.

Kış aylarının gelmesiyle birlikte hiçbir aracın bu yolu kullanamayacağından endişe ettiklerini dile getiren mahalle sakinleri, sorunlarına dikkat çekmek için seslerini yükseltiyorlar.

kurtul-mahallesi-yol-sorunu

EXPO ETKİNLİĞİ VE YOL BAKIMI ARASINDAKİ ÇELİŞKİ

Kürtül Mahallesi sakinleri, Onikişubat Belediyesi'nden gelen açıklamaları anlamakta zorlanıyorlar. Belediye yetkilileri, bütün iş makinelerinin Expo etkinliği için kullanıldığını iddia ederek yol bakımının yapılamadığını savunuyorlar. Ancak köy sakinleri, bu gerekçenin kabul edilemez olduğunu ve yolun acilen onarılarak yaşamlarının normale dönmesi gerektiğini vurguluyorlar.

KIŞ AYLARINDA TEHLİKE VAR

Köy sakinleri, kış aylarının gelmesiyle birlikte ulaşımın daha da zorlaşacağından endişe ediyorlar. Çamur ve karla kaplı yolların, sağlık hizmetlerine ve diğer temel ihtiyaçlara erişimi engelleyeceğinden korkan mahalle sakinleri, yetkililere acil çözüm çağrısında bulunuyorlar.

Kürtül Mahallesi sakinleri, yollarının düzeltilmesi için yetkililerin hızla harekete geçmesini beklerken, bu sorunun çözülmemesi halinde daha fazla isyan etmekten çekinmeyeceklerini ifade ediyorlar.