Tarih tarih saat saat açıklandı! Kahramanmaraş'ta planlı elektrik kesintisi var! Tarih tarih saat saat açıklandı! Kahramanmaraş'ta planlı elektrik kesintisi var!

Kahramanmaraş İl jandarma Komutanlığı, Trafik Şube Müdürlüğü'nce ''Tehlikeli Madde Taşıyan araçların'' trafik kazası tatbikatı gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş Andırın yolu üzerinde Trafiğe kapalı alanda gerçekleştirilen tatbikatta, yol trafik güvenliği sistemini sürekli iyileştirmek, trafik kazalarından kaynaklanan ölüm ve ciddi yaralanmaları engellemek amacıyla birçok birim koordineli olarak yer aldı.

2022 yılının 'Afet Tatbikat Yılı' ilan edilmesi sebebiyle düzenlenen tatbikatta, yolun bir kısmında Tehlikeli madde taşıyan araçların çarpışması sonucu yola aşırı tehlikeli madde saçıldığından dolayı oluştuğu ve bunun sonucunda iki tankerin kaza yaptığı senaryosu canlandırıldı.  6 Kurumdan İlgili birçok daire başkanlığı personelinin katıldığı tatbikat ile katılan birimlerin yol üzerinde yaşanan herhangi bir afet durumundaki hareket tarzları, kaza alanı trafik güvenliği ve sonrasında yapılacak olan iş ve işlemlerle ilgili farkındalık sağlandı.


Tatbikatta Jandarma Trafik Timleri yer tespiti, tatbikat esnasında trafik güvenliğinin sağlanması ve koordinasyonu, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi tahribatta oluşan yolun bakım ve onarımı, Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi tampon sökülmesi için ekip ve ekipman temini, kazadan sonra aracın çekilmesi, İtfaiye Dairesi tatbikatta oluşabilecek acil durumlara karşı müdahale,Timler trafik düzeninin sağlanması, Ambulans Görevlilerinin yaralılara müdahale, Karayolları Genel Müdürlüğü kaza sonrası yol temizliği, Emniyet güçlerinin ise trafik akışının sağlanması, raporlanması konularında katkıda bulundu.

Ekipler senaryo gereği, çalışmalarını tamamladıktan sonra birbirlerini tebrike ederek, bu tatbikatı düzenleyen Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı Trafik'ten sorumlu Trafik Şube Müdürü J.Asb.Kd.Bçvş Levent Özbek'e ise teşekkür etti!